Zkrášlete si interiér jarními květinami

Nic není tak osvěžujícího jako závan jara v každém domově. A jak takový závan jara přinést do každé z vašich místností? Jednoduše svůj domov vyzdobte jarními květinami. Ať už zvolíte květiny koupené nebo vlastnoručně rychlené cibuloviny, případně jinou možnost, jistě poznáte, že jaro už převzalo plnou vládu nad počasím i naší náladou a všechno se hned náležitě rozzářilo.

Foto: diy-enthusiasts.com

Foto: notomthehighstreet.com

Jarní věneček nemusí být vždy jen ten uvitý, může být také sestavený ze skleněných zkumavek a naplněný krásnými jarními květy. Zde jsou použity frézie, snědek, pryskyřníky asijské, kokoška pastuší tobolka a jarmanky. Vaším úkolem bude pravidelné každodenní obměňování vody.

Foto: pinterest.tricksbeauty.com

Zajímavý nápad vznikl kombinací led světelného řetězu s květy tulipánů umístěných ve velkém skleněném válci.

Foto: decoor.net

Zajímavým způsobem naaranžované bílé tulipány v miniaturním akváriu vytvořily velmi poutavou interiérovou květinovou dekoraci. Kromě skleněné obdélníkové nádoby budete potřebovat asi 25 bílých tulipánů a ostré zahradnické nůžky. Řezy nůžkami musí být provedeny dokonale, tak, aby stonky tulipánů měly vzestupnou tendenci.  

Foto: m.blog.naver.com

Velkokvěté pryskyřníky asijské naaranžujte do malých průhledných váziček. Výšku jednotlivých květů vždy přizpůsobte výšce vázičky. Celou sestavu pak umístěte na zajímavý tác, například z alpaky nebo ze stříbra.

Foto: flower-noritake.blogspot.com

Veselá květinová kompozice působí dojmem, jako by byla zasazená do cihly nebo betonového odlitku. Pestrá směs květin ve veselých jarních barvách tvoří k nádobě ostrý kontrast.

Foto: whiteflowerfarm.com

Magnólie, ty rozhodně nelze opomenout. K jaru prostě patří. Jejich kvetoucí nádhera musí oslovit snad každého. Máte-li na zahradě dostatečně velký strom, jistě mu neublíží, pokud si domů do vázy uřežete pár jeho kvetoucích větviček.

Foto: pinterest.com

Jednotlivé květy frézií, kalokvětu, narcisů, pryskyřníku, kosatečku a fialových tulipánů jsou doslova přehlídkou toho nejlepšího, co nám může jaro nabídnout. Nenahraditelná druhová pestrost tvarů i barev je doslova okouzlující.

Text: Zuzana Bohdalová