Jak na výběr bezpečnostních dveří

Léto je obdobím dovolených a prázdnin, a tak svůj čas trávíme často mimo domov. Současné tuzemské průzkumy hovoří o tom, že až 90 % bytů je u nás špatně zabezpečených. Máme-li obavy z vloupání do našeho domu či bytu, může být vhodný způsob jak je překonat právě instalace bezpečnostních dveří. Jak vybrat ty správné bezpečnostní dveře, to vám poradíme v dnešním článku.

Nespoléhejte jen na jeden zámek

Volte dveře s přídavným horním zámkem vybaveným takzvanou vrtulkou. Ta umožňuje zamknutí dveří bez použití klíče, a to z interiérové strany. Tento typ zamykání je vhodný pro dobu, kterou trávíte doma.

Vybírejte z vhodných materiálů

Doporučuje se vybírat spíše než dveře ze dřeva nebo z překližky, dveře vyrobené z plechu. Plech nereaguje ani na vlhkost ani na vysoké teploty, a tak se dveře z něj vyrobené nemusí nijak seřizovat. Při vloupání činí plech pro zloděje složitou překážku. Musel by jej provrtat nebo rozřezat.

Nové dveře? Pak i nové zárubně!

Mělo by se stát pravidlem, že při výměně dveří se vymění i zárubně. Jen díky tomuto postupu je možné stoprocentní zabezpečení dveří. Naprostou nezbytností je při výměně zárubně i její zabetonování. Velmi se v tomto směru osvědčily zárubně kotvené rámovými hmoždinkami. Díky nim je takováto instalace provedena za jeden den.

3. bezpečnostní třída je sázka na jistotu

Necháte-li si nainstalovat bezpečnostní dveře nižší třídy, než je 3. třída, nezískáte tím pochopitelně dobře zabezpečený byt. Se dveřmi vyšší třídy než je třetí bezpečnostní třída se instalace vyplatí pouze tehdy, jestliže máte v domácnosti velmi cenné věci. 

Pamatujte, že s instalací vyšší bezpečnostní třídy přichází k vám domů nejen lepší zabezpečení, ale také vyšší stupeň zvukové a tepelné izolace vašeho bytu či domu.

Text: Zuzana Bohdalová

Foto: Shutterstrock.com

89 total views, 1 views today