Na každou zahradu patří houpačka

Ať už má vaše zahradní houpačka jakoukoli podobu, vždycky bude zdrojem zábavy, a to často nejen pro děti, ale i pro dospělé. Zahradní houpačka je dokonalý relax, který si může dopřát každý a navíc na čerstvém vzduchu. Nemáte-li ještě na své zahradě žádnou houpačku, je čas popřemýšlet, jaký typ by se vám tam hodil.

na_zahradku_houpacka_01

Foto: i.pinimg.com

na_zahradku_houpacka_02

Foto: dukesandduchesses.com

Velmi jednoduchou podobu na sebe vzala tato houpačka. Pevný dřevěný kruh navlečený na režném lanu trochu připomíná starou teleskopickou pomu na lyžařské sjezdovce. Dětem na pohoupání nad měkkou travičkou v bezpečí zahrady taková houpačka naprosto postačí.

 na_zahradku_houpacka_03

Foto: thebigwinetheory.com

Jednoduchá houpačka, kterou zná většina z nás ze svého dětství, pro začátek dobrý start. Alespoň se tak dá vyzkoušet zátěž, kterou ještě zvládne strom a jeho větve, na které ji zavěsíte.

na_zahradku_houpacka_04

Foto: ebay.com.au

Mezi nejodolnější patří houpačky s kovovou konstrukcí a s kvalitním polstrováním. Jejich barevné provedení i celkový design plně odpovídá moderním trendům. Bývají opatřeny praktickou naklápěcí stříškou, která vám poskytne příjemný stín pod žhavým letním sluncem anebo dočasný přístřešek při lehké dešťové spršce.

na_zahradku_houpacka_05

Foto: cedarcreekwoodshop.com

Klasikou zůstávají typické dřevěné zahradní houpačky. Díky v zemi umístěným kůlům, které tvoří jejich neodmyslitelnou součást, jsou tyto houpačky velmi stabilní. Na jejich konstrukci se používá tvrdé borovicové dřevo. To je možné dle potřeby namořit a tím prodloužit houpačkám životnost.

na_zahradku_houpacka_06

Foto: decoist.com

Dřevěná houpačka vždy nejlépe zapadne do prostředí zahrady. Přírodní materiály patří k sobě. Dřevěná terasa poskytne houpačce pro dvě osoby pevné podloží. Kovové řetězy tvořící závěsné zařízení houpačky musí odpovídat její celkové nosnosti. Miniaturní pevné stolečky po stranách houpačky jsou velmi praktické pro odložení malého občerstvení nebo rozečtené knihy.

na_zahradku_houpacka_07

Foto: schoener-wohnen.de

Tato odlehčená verze zahradní houpačky se hodí klidně i k zavěšení na stromě. Pevná lana k zavěšení a pohodlné polstrování jsou v tomto případě nutností. Zhoupnou se na ní s radostí děti i dospěláci.

na_zahradku_houpacka_08

Foto: i.pinimg.com

Pohodlná měkoučká textilní houpačka či spíše křesílko se bude muset při odchodu ze zahrady uklízet, ale o to déle pak vydrží. Pevný textilní základ a ještě pevnější lana společně s polstrováním poskytnou na zahradě skvělou relaxaci. Některé typy textilních houpacích křesílek mají k dispozici navíc i podložku pod nohy.

na_zahradku_houpacka_09

Foto: happymodern.ru

Něco mezi houpací sítí, hamakem a klasickou houpačkou pro děti nabídne tato varianta. Materiál, z něhož je vyrobena, bývá nejčastěji kombinací bavlny a polyesteru. Rozpěrná tyč vytvoří dostatečný prostor pro sezení. Dětem ji nenastavujte příliš vysoko, aby si do ní mohly vyskočit samy.

KW:.

Text: Zuzana Bohdalová