Zařiďte si v domě praktickou a pěknou prádelnu

Praní a sušení prádla je součástí životů nás všech, měli bychom na tuto nezbytnost myslet již při stavbě svého rodinného domu. Zařídit si v něm místnost, kde budeme bez jakéhokoli omezení moci prádlo prát i sušit by měla být samozřejmost. Možná se pak tato nutnost promění částečně i v zábavu.

Foto: homelovr.com

Vestavěné skříňky, košíky na mýdla, prací prášky, bělidla a čističe se také budou hodit. Pračku a sušičku umisťujte nejlépe hned vedle sebe, abyste si usnadnili co nejvíce manipulaci s prádlem.

Foto: sweeten.com

Tato elegantní prádelna v bílém provedení budí na první pohled pocit čistoty, což je velmi důležité. Díky hladké podlaze bude snadné udržet zde pořádek a čistotu.

Foto: remodelaholic.com

Kompaktní prostor pro prádlo a jeho praní se může skrývat třeba v nevyužitém sklepě nebo kolárně. Povinností by mělo být malé umyvadlo na ruční přepírání nebo pro odstraňování skvrn na prádle. 

Foto: wayfair.com

Tato prádelna má velkou výhodu, že do ní proniká přirozené denní světlo. Díky tomu máte ihned kontrolu, zda je vyprané prádlo opravdu dokonale čisté.

Foto: thearbitrator.co

V prádelnách a sušárnách by měla být zajištěna možnost ventilace vzduchu, ať už to bude prostřednictvím okna, dveří, nebo ventilátoru. Prostor, který vyčleníte pro domácí prádelnu, nemusí být příliš velký.     

Foto: burnbox.co

Praní prádla v dokonale organizované prádelně bude radost a práce vám tu půjde hezky od ruky. Horní i dolní skříňky ukryjí vše potřebné. Nezapomeňte zde ale vyčlenit i místo na uskladnění špinavého prádla, které by mělo dobře větrat.  

Foto: sndimg.com

Šedé skříňky v této domácí prádelně a oranžová malba na stěně dodávají prostoru rozměr klasické obytné místnosti. Tolik potřebné žehlicí prkno můžete ukrýt do výsuvné zásuvky.

Foto: homelovr.com

Hladké bíle kachlíky, velký dřez a dostatek odkládací plochy je pro správnou funkci prádelny velmi důležitý. Díky hladkým povrchům je pak i údržba prádelny velmi snadná.   

Text: Zuzana Bohdalová

380 total views, 2 views today