Využijte kartony od vajec kreativně

Kupí se vám ve sklepě nebo ve spíži papírové kartony či krabičky od vajec a vy nevíte, co s nimi? Nezoufejte, přinášíme vám několik skvělých způsobů, jak tento zdánlivě nepotřebný odpad kreativně využít.

Foto: mykinglist.com

Kdo by čekal, že z obalů od vajec mohou vzniknout tak působivé vázy na květiny. Pochopitelně po vytvarování kartonu musíte do středu vložit skleněnou vázu, nebo alespoň zavařovací sklenici a tu naplnit vodou, ale ozdobit ji můžete právě takto. Co na ten nápad říkáte?

Foto:  homelysmart.com

Kontejner na kolečkách nebo odpadkový koš na papíry se v kanceláři nebo domácí pracovně vždycky hodí.  Tak proč jej nevytvořit právě ze snadno recyklovatelného materiálu? Výsledek vypadá nadmíru dobře, tak vzhůru do toho! 

Foto: homelysmart.com

Nádherný projekt je na světě díky kombinaci původně nudného zrcadla a trochy lidské tvořivosti.  Květiny z kartonového papíru nemusejí být jedna jako druhá, ale barevně je sjednoťte s okrajem zrcadla a máte nádhernou výzdobu do haly nebo do koupelny hotovou.

Foto: apartmenttherapy.com

Působivé stropní svítidlo už nikdy nebude levnější. Vystříhejte z papírových kartonů od vajec květiny a jednotlivé středy květin propojte v jeden celek pomocí malých elektrických světýlek. Efekt je okouzlující a práce zábavná, tak proč se do tohoto projektu nepustit.

Foto: upcycled-wonders.com

Perfektní sedačky ke konferenčnímu stolku pořídíte opravdu levně.  Stačí jen nasbírat dostatečný počet papírových kartonů od vajec, naskládat je do sebe a pak důmyslně spojit vždy čtyři sloupce dohromady a máte hotové posezení.

Foto: extra.globo.com

Víte, že se budete brzy stěhovat a nechce se vám zbytečně utrácet za nábytek? Vsaďte na kartonové zásobníky na vajíčka. V každé domácnosti je jejich jistě plno, a tak když požádáte přátele a známé, ať vám je schovávají, jistě za chvíli nasbíráte potřebné množství na výrobu těchto netradičních nábytkových komponentů.  Z nich pak jednoduše sestavíte sedačku, křesílko, stolek anebo židličku.  Je jen na vás, jak tento rychlonábytek doplníte polstry a sedáky, aby se z něj stal pohodlný kousek vašeho bytového vybavení. 

Foto: mommo-design.blogspot.fr

Dětem do jejich pokojíčku vyrobte z velkých papírových plat pohodlné židličky, které sice nevydrží věčně, ale mohou s dětmi růst do výšky a navíc se o ně děti nezraní.

Foto: diytotry.com

Máte rádi pohromadě všechny šicí pomůcky? V krabičce od vajíček je všechny pohodlně uskladníte a dokonce i roztřídíte. Takový praktický organizér uplatníte například i v dílně. Do víčka můžete přilepit poutko na nůžky a spínací špendlíky.

Foto: diytotry.com

Zruční kreativci si jistě poradí s modelováním těchto půvabných růží. Základní materiál je karton od vajec, který je po vystřižení a vymodelování květu dále ještě barven. Pak už je možné dále tyto květy dekoračně zpracovat pro realizaci různých projektů.

Foto: cdn.onecrazyhouse.com

Také se vám v dílně nebo v garáži povalují všude nějaké drobnosti. Tu šroubky, tam matičky nebo háčky či vruty. Tak tomu udělejte přítrž a třiďte si drobné spojovací materiály do jednotlivých krabiček od vajec. Sbírejte krabičky v různých barvách, abyste pak mohli dílenský materiál snadno rozlišovat.

Text: Zuzana Bohdalová

285 total views, 2 views today