Příběh nové terasy: „Revoluční nákup dlažby online“

Rate this post

Zákazník firmy M.B.KERAMIKA si přál krásnou terasu s dřevěným vzhledem pro svůj nový rodinný dům. Během teplých měsíců se rád oddává kávě a grilování s rodinou a přáteli na této terase, kterou považuje za své oblíbené místo. Aby dosáhl svého cíle, potřeboval dlažbu na terasu, která splní všechny jeho nároky. Jak to udělal? A proč zvolil nákup venkovní dlažby online?


Pro nákup online se rozhodl na základě doporučení od svého kolegy, který již podobně nakoupil v minulosti. Na webových stránkách ho oslovila 2cm venkovní dlažba ve velikosti 60×60 cm s možností pokládky na terče. Poté konzultoval své potřeby s online poradenským týmem, který mu poskytl veškerou potřebnou pomoc a další informace, zejména o protiskluznosti nebo čistitelnosti jednotlivých dlažeb.

Dnes již hrdý majitel nové terasy byl potěšen rychlým průběhem nákupu a oceňoval, že specialistka zodpověděla všechny jeho technické otázky a zajistila dodávku dlažby a terčů až k jeho domovu. Design dlažby si vybral díky fotografiím ze skutečných realizací teras. Pro lepší představu, jak by dlažba vypadala u něj doma využil také rychlé online vizualizace. Vše tak probíhalo hladce.

„Z naší strany však vznikl menší problém, když bylo zapotřebí o něco vyšší stavitelné terče, než jsme původně plánovali. Stačil jeden telefonát, cenová nabídka byla dopočítána a vše bylo vyřízeno. Online specialistka ochotně napočítala potřebné množství dlaždic a stavitelných terčů na daný rozměr plánované terasy,“ popsal majitel.

A proč se majitel terasy rozhodl pro venkovní mrazuvzdornou dlažbu z keramiky místo dřevěné podlahy nebo WPC desek? Kvůli jejich praktičnosti a odolnosti. Dlažbu v imitaci dřeva lze snadno udržovat, což bylo pro něj důležité, a zároveň poskytuje krásný vzhled nerozeznatelný od skutečného dřeva. Navíc bylo možné pod 2 cm tlustou dlažbu skrýt trubky pro odtok dešťové vody ze střechy pergoly.

 „Pro venkovní dlažbu jsme se s manželkou rozhodli zejména z důvodu praktičnosti. O podlahu z pravého dřeva je třeba více pečovat, o dlažbu nikoliv a je snadno omyvatelná. WPC desky zase nemají takovou trvanlivost barev jako dlažba,“ vysvětlil své rozhodnutí pro venkovní mrazuvzdorné dlaždice zákazník.

Pokládka dlažby na terče umožňuje jednoduchou montáž a případnou výměnu dlaždic. 2cm dlažbu lze pokládat nejen na terče, ale i na štěrk nebo do trávy. Majitel terasy měl na svém pozemku původně navážku ze stavby a těžkou jílovitou půdu, takže bylo nutné provést přípravné práce, ale samotná pokládka dlažby trvala jen jedno odpoledne.

Proč zákazník zvolil právě pokládku venkovní dlažby na výškově stavitelné terče? „Dlažbu jsme nechali položit na terče kvůli jednoduché montáži a také pro možnost případné výměny dlaždic. Důležité bylo, aby bylo možné nastavit spád dlaždic. Pod dlažbu jsme také šikovně schovali trubky pro odtok dešťové vody ze střechy pergoly,“ zdůvodnil zákazník.

Očistu 2cm venkovní dlažby považuje za jednoduchou a snadnou, a tak si na terase s rodinou a přáteli rád popíjí kávu a griluje. Nejvíce však tuto terasu v dřevěném designu užívá jeho tříletý syn.