Interiérové nástěnné dekorace z recyklovaného dřeva

Milovníci dřeva jistě uvítají ve svém interiéru i pěknou dekoraci ze dřeva. A může to být klidně i dřevo recyklované, které má také svůj půvab. Pojďte tedy společně s námi pootevřít dveře do světa nástěnných dekorací a vybrat si nějakou, která vás osloví, a vy se na ni budete chtít dívat doma každý den.

Foto: other.furniture

Na světlé zdi dokonale vynikne dekorace v tmavém rámu celkově vyladěná spíše do tmavších odstínů. Zavěšená nad bílou koženou pohovkou bude dekorace v dobré společnosti.  

Foto: etsy.com

Kousky starých parket, odřezky tmavšího dřeva anebo jen natřené dřevo v různých odstínech je ideální na složení této mozaikové do kulata řešené nástěnné dekorace. Používaný materiál dobře kontrolujte a zakonzervujte.

Foto: diydriftwood.com

Také naplavené dřevo může být skvělým materiálem pro výrobu zajímavého obrazce na stěnu. Tentokrát například ve tvaru slunce. Chce to mít jen dostatek trpělivosti, než nasbíráte potřebné množství materiálu.

Foto: moboloclo.online

Perfektní dekorace mohou vzniknout doslova i jako vedlejší produkt. Odřezky z krácení dřevěných latěk poskytnou dostatek dřevěných kousků na sestavení neobvyklého dekoru. Geometrické tvary jsou velmi oblíbené a v tomto netradičním pojetí se budou v dostatečně prostorném interiéru skvěle vyjímat.

Foto: other.furniture

I vrcholky zasněžených hor působí v interiéru zajímavě, jsou-li vydařené a barevně ladí s interiérovým vybavením. Šedá barva a její odstíny jsou v současných interiérech velmi žádané, takže s nimi jistě nešlápnete vedle. 

Foto: kirklands.com

Třívrstvá a zároveň velmi vzdušně působící dekorace vyrobená ze starého dřeva má velmi moderní nádech. Bude se hodit jak do minimalistického, tak do rustikálního interiéru.  

Foto: addicted2diy.com

Další z kreativně pojatých závěsných dekorací je laděná v jednom tónu. Tím spíše zapadne do jakéhokoli prostředí. Zde je použita ve světle vymalované vstupní hale.  

Foto: homestetics.net

Nejen z naplaveného dřeva nebo starých parket se dá skvěle tvořit. Další příležitost k tvorbě nám poskytují také palety a jejich dřevo. Nějaká ta vada materiálu nebo suk ve dřevě jsou vítány.

Foto: etsy.com

Jako mandala nebo velká bílá výšivka působí potisk prostorné dřevěné plochy podle šablony. Nad komodou je pro takovou dekoraci to správné místo. Trocha oživující zeleně příjemně zpestří zákoutí v tlumených barvách.  

Text: Zuzana Bohdalová

122 total views, 1 views today