Co lampička, to originál

Inspirace zaměřená na lampy a lampičky vzniklé z cedníků, mlýnku na maso, lahví ale i nejrůznější vysloužilé techniky. Tak trochu industriál, tak trochu kutilství, asi tak bychom mohli představit výrobky, které jsou plně funkční – svítící a skvěle využitelné stolní lampičky, ale hlavně a v prvé řadě jsou to naprosto originální kousky. Někoho pobaví, jiný je možná zavrhne, ale jistá invence a fantazie se jim jistě upřít nedá.

Foto: etsy.com

Z armatur sestavený panáček, nebo chcete-li osvětlovací minirobot, představuje spoustu velmi kreativního myšlení a neméně tvůrčí práce, které se do tohoto projektu zapojily. Teď už to bude chtít jen vdechnout tomuto miniaturnímu robotovi život.

 Foto: emiday.com

Je potřeba jistého důvtipu v tom, aby člověk vytvořil něco zcela originálního, něco, co tu ještě nebylo a co nespatřily nejen naše oči, ale na čem nespočinul pohled ani nikoho dalšího. Ideální je k tomu využít hudební nástroje. V tomto případě je to trubka, ale jinak se dá využít třeba i kytara, případně kousky starého šicího stroje Singrovky, jízdního kola Favorit a dalších odložených věcí.

 Foto: johnnyrobish.com

Napadlo by vás využít pro tvorbu stolní lampičky historický mlýnek na maso po vaší babičce? Bude to chtít pochopitelně nejen zručnost, ale i jisté znalosti elektrického zapojení. Ovšem výsledek může vypadat takto skvěle! Místo úhledných provázků namletého masa se připravte na proud světla, který bude vycházet z masového mlýnku.

Foto: recyclart.org

Neméně zajímavým spojením, které posloužilo k vytvoření naprosto jedinečného kousku stolní lampičky, je fotoaparát umístěný na stativu s klasickým cylindrem stolního světla. Atraktivní a jedinečné spojení dává tušit, že na tomto výrobku si dal záležet všestranně zručný člověk.

Foto: etsy.com

Pevný řetěz a také pevné připojení, ne však k internetu, ale k zásuvce s elektřinou vyžaduje tato netradiční lampička z řetězu. Hodit se bude nejen do dílny, ale i na kterýkoli pracovní stůl v interiéru zařízeném v industriálním stylu.

Foto: beautifullife.info

Pod tímto stolním osvětlením by člověk málem čekal pokračování kola. Dokonale upravené berany s přední a zadní ruční brzdou budou jistě sloužit stejně dobře a dlouho, jako tomu bylo v nedávné době s koly značky Favorit. Světlo, které bylo původně připojené k dynamu kola, zastane funkci částečně nastavitelného umělého osvětlení.

Foto: fab.com

Věřili byste, že i starý plechový trychtýř a kus zrezivělého řetězu z nepoužívaného kola mohou posloužit jako materiál k výrobě zajímavé retro lampičky průmyslového stylu? Jak je vidět na fotografii, očividně to stačí k tomu, aby byl netradiční nápad proměněn v ještě netradičnější osvětlení.

Foto: ebay.com

Tato stolní lampa vznikla kombinací starého mikroskopu a nového stínidla na lampy v černé barvě. Rameno mikroskopu je do určité míry nastavitelné, takže se jím dá řídit proud světla dopadající na desku stolu. K přichycení elektrického kabelu byly použity elektrikářské stahovací pásky.

Foto: lushome.com

Místo krytu lampy použito staré struhadlo, to je nápad! Struhadlo může být klidně i v původním stavu, bez jakéhokoli nátěru anebo se dá nabarvit. Záleží na tom, jak máte vyladěný interiér. Struhadlo by se dalo nahradit klidně i cedníkem.

Text: Zuzana Bohdalová

424 total views, 1 views today