Buďte světoví při zařizování bytu

Chystáte se zařizovat svůj byt? Pak se rozhodně nemusíte držet nijak při zemi. Vždyť už dávno nám nejsou cizí lahůdky světových kuchyní ani studium cizích a často i velmi exotických jazyků, tak proč se neinspirovat v zahraničí i co se týká zařizování bytu. Největší zásobárnou skvělých nápadů jsou v tomto směru nejrůznější světový výstavy a designové veletrhy. 

Milano – Salon Internazionale del Mobile

Uděláte-li si výlet například do italského Milána na designový veletrh Salone del Mobile, zažijete na vlastní kůži, co to znamená největší hustota designových nápadů na jednom metru čtverečním. Již od roku 1961 je v tomto směru Milano největší přehlídkou světového designu. Tento gigantický veletrh se koná každoročně a dají se na něm získat i designoví Oskaři.

Kolín nad Rýnem – Imm Cologne

Také v Kolíně nad Rýnem můžete pravidelně každoročně objevovat novinky ze světa nábytku a interiérového vybavení bytů a domů. Již nyní se můžete těšit na show, která se zde uskuteční od pondělí 13. do neděle 19. ledna roku 2020.

Bukurešť – Mobila Expo

Pravidelně v březnu se můžete vypravit také na mezinárodní veletrh nábytku Mobila Expo do Rumunska. Například letošní veletrh nabídl návštěvníkům pohled na moderní dvou a třímístné pohovky, dále se věnoval zařízení klasických ložnic a lákal na zařízení prostor v eklektickém stylu.

Kyjev – Kiff

Na Ukrajinu se můžete vydat za mezinárodní přehlídkou interiérových nábytkových novinek. Mezinárodní kijevské fórum nábytku, jak zní zkratka tohoto veletrhu, přestavuje také mladé začínající tvůrce z oblasti interiérového nábytku. Veletrh je tedy i částečně jakýmsi pohledem do budoucnosti, vizí toho, co nás v příštích letech může inspirovat v zařizování našich domovů, našich bytů a interiérů.  Část letošní expozice byla věnována například unikátním a naprosto neobvyklým interiérům pro děti předškolního věku.

Podobné veletrhy interiérového designu se pochopitelně konají po celé Evropě, tedy i v Polsku nebo u nás. Stačí si jen vybrat z bohaté nabídky a vypravit se za objevováním a inspirací.

Text: Zuzana Bohdalová

Foto: Shutterstock.com

167 total views, 1 views today