Nebojte se skla v interiéru

Skleněné plochy mají svůj neocenitelný půvab v každém interiéru a navíc mají jednu zcela výjimečnou vlastnost, a to že ladí s nábytkem jakéhokoli typu. Bylo by tedy škoda se sklu v interiéru vyhýbat. Sklo nabízí elegantní a zároveň velmi funkční využití. Skleněné prvky v interiéru mohou být zastoupeny ve zcela klasických předmětech, ale i jako naprosto netradiční řešení.

 
Interior of room with glass staircase and fireplace 3dSklo v kuchyni   
Skvělým nápadem, jak dodat kuchyni nevšední vzhled, je opatřit plochu za kuchyňskou linkou fototapetou a tu překrýt deskou z kaleného skla. Tento prostor se vám bude skvěle udržovat v čistotě a navíc bude vypadat stále jako nový. Sklo lze bez obav použít i na kuchyňskou pracovní linku. Musí být však ve stanovené šířce 10 mm, aby odolalo krájení potravin a klepání masa. Skleněnou kuchyňskou desku je navíc možné vylepšit ještě tím, že ji opatříte antibakteriální povrchovou úpravou.
Skleněný nábytek Modern closed glass  door
Je pravda, že čiré sklo je velmi krásné a působivé, máme-li však ze skla celý stůl nebo vitrínu, spolehlivě a nemilosrdně nám ukáže každý otisk prstů a rukou a jakoukoli další nečistotu. Ale i zde se nabízí řešení. Pokud nechcete každou volnou chvilku trávit leštěním skla a skleněných ploch ve vašem bytě, můžete si pořídit sklo mléčné, vzorované nebo pískované. Při nákupu se ujistěte, že jste vybrali kousek, který je vyroben ze skla tvrzeného, a prověřte to, zda má hrany zabroušené, jinak by mohlo zbytečně dojít k úrazu.
Designové topení ze sklaModern living room and balcony
Hledáte-li opravdu zajímavé a elegantní topení do koupelny, chodby anebo obývacího pokoje, vsaďte na designová topná tělesa ze skleněných panelů. Infračervené topné panely vypadají skvěle a mají krásný design. Jejich velkou výhodou je to, že vyhřívají okolní stěny, tudíž se na nich nesráží voda a nehrozí tak napadení stěn plísněmi. Topné panely se skládají z topného tělesa, termostatu a kabelu a v neposlední řadě z tvrzené skleněné desky. Na stěny jsou tato topná tělesa připevňována pomocí hmoždinek.
V interiéru se však mohou objevit i mnohé další vychytávky ze skla, jako například skleněné obklady, stěny, sprchové kouty, skleněné mozaiky, celoskleněné dveře, skleněné schodišťové stupně anebo elektricky ovládaná skla a skla s LED diodami. Samozřejmě je možné, zařadit do interiéru vícero skleněných prvků, které mu dodají dostatečnou vzdušnost a celkově interiéru přidají více přirozeného světla.
 
Text: Zuzana Bohdalová
Foto: samphoto.cz