Jakému zapínání dáváte přednost vy?

Pohodlné a příjemné spaní nám nezajišťují pouze matrace a samotné přikrývky, ale také vhodně zvolené ložní povlečení. Převlékání ložního prádla nepatří v mnoha rodinách právě k oblíbeným domácím činnostem, a tak se tu a tam svádí bitva, kdo si tuto zdlouhavou a nezábavnou činnost vezme na starosti. Volba povlečení s rychlým zapínáním může být velmi praktická a vyřeší vaše věčné rodinné spory.   Jakemu zapinani davate prednost vy 3Moderní a praktický je zip

Velkou oblibu si v posledních letech získalo zipové zapínání povlečení. Je pohodlné, rychlé a je to hlavně řešení, které zvládnou i děti. Přikrývka ani polštář z povlečení nevylézá ven. Zip bývá skrytý pod látkou tak, aby nebyl vidět. Obavy, že by Vás zip tlačil, nejsou na místě. Zipy u povlečení jsou voleny tak, aby byly absolutně ploché, a to včetně jezdce.

Jakemu zapinani davate prednost vy 2Knoflíky už nefrčí

Kdysi bylo nejrozšířenějším zapínáním u povlečení to na knoflíky. V období, kdy se ložní prádlo výhradně mandlovalo, nepřipadalo v úvahu jiné řešení, než knoflíky nitěné, s kovovou kostrou. Ty byly velmi tenké, tak jim nevadil ani velký tlak, ani vyšší teplota mandlu. Plastové dvojité knoflíky, které se zapínají do knoflíkových dírek, se musely před praním a mandlováním odstraňovat. Dnes ovšem najdete povlečení s klasickými plastovými knoflíky také, a to nejen u českých typů ložního prádla, ale i u holandského povlečení.

Vsaďte na přesahovou kapsu

Můžete se ovšem setkat i s povlečením, které nemá vůbec žádné knoflíky, ani tkanice nebo zipy. Obvykle se jedná o takzvané hotelové zapínání. Přehyby na povlaku pro deku či polštář mají takový přesah, že už není potřeba žádného dalšího zapínání, přikrývka nebo náplň polštáře pak drží v pomyslné kapse.

Text: Zuzana Bohdalová

Foto: Shutterstock.com