Vratné vánoční stromky v květináči – hit letošních Vánoc

Rate this post

Možná i vy patříte k příznivcům živých vánočních stromečků, které po Vánocích nekončí na skladišti vedle popelnic a kontejnerů. Zatímco ty řezané stromečky poslouží jedenkrát, ty rostlé v květináčích můžete zdobit každoročně o Vánocích anebo je po Vánocích vysadit zpátky do krajiny.

Jedličky pro výsadbu v krajině

Jedličky, které letos nabídly v prodeji Lesy hlavního města Prahy, se setkaly s obrovským zájmem. Takřka okamžitě byly hned na začátku adventu vyprodané. Tyto stromky jsou pěstované pro výsadbu v krajině, a tak by měly návrat do ní po Vánocích bez obav zvládnout. Na čtyři stovky malých cca půl metru vysokých jedlí bělokorých se tak budou moci v dubnu 2019 vrátit zpět do lesa, a to do Kunratického lesa od 14 hodin 7. dubna 2019. Tyto vratné vánoční stromky nejsou klasickou plantážní produkcí, ale jsou pěstovány pro další začlenění do krajiny.

Další možnost – stromek v květináči

Možná se i vám poštěstilo, zakoupit si pro letošní Vánoce tento typ stromku, a pokud ne, máte ještě možnost pořídit si klasický vánoční stromek v květináči, který na jaře ve vhodnou dobu můžete zarýt i s květináčem na svou zahradu. Tam ho obsypat novou zeminou a nechat růst až do příštích Vánoc. Pak jej můžete ozdobit jak přímo venku anebo si jej po postupné adaptaci na vyšší pokojovou teplotu přenést znovu do svého interiéru.

S řezaným stromkem po Vánocích do zoo

Vyznavači vánočních vůní, kteří opovrhují stromky umělými, mohou pochopitelně na trzích, v obchodech nebo u soukromých prodejců zakoupit řezaný vánoční stromek v nejrůznější velikosti nebo druhu a po vánocích ho dopravit alespoň do zoologické zahrady, kde poslouží jako krmení či zábava pro některé druhy zvířat.

Umělé vánoční stromky – varianta na mnoho let

O poznání delší životnost nám nabízejí umělé vánoční stromky. Sice nevoní, ale vůni lesa nebo jehličí si můžeme dopřát ve formě vonných éterických olejů v aroma lampách.

Text: Zuzana Bohdalová

Foto: Shutterstock.com

350 total views, 1 views today