Valentýnské dekorace pro domácí oslavu

Pro společnou oslavu svátku zamilovaných můžete doma připravit velmi zajímavou dekoraci. Nabízejí se nejrůznější možnosti zpracování takových symbolů, jako jsou srdce a květiny. Pochopitelně v červené barvě, která je symbolem lásky a vřelých citů.  

Foto: countryliving.com

Krásné srdce je zde provedeno v dřevěném rámu vyplněném drátěným pletivem. To tvoří podklad pro výplň ve tvaru srdce. Provlékáním úzkých proužků červené látky nakonec vznikne půvabný celek. Je to spíše záležitost pro trpělivé, nicméně výsledek jistě stojí za to.

Foto: loverspack.com

A máme tu další inspiraci na téma: Jak prostřít slavnostně stůl. Dominuje zde, jak jinak, než červená barva, a to hned v několika odstínech. Červený běhoun rozvinutý přes střed stolu je pokryt plátky růží a květy růží vyplňují rovněž malé bílé svícínky. Červené textilní ubrousky a vyplétané srdce v témže odstínu zvou ke slavnostní tabuli ve dvou.

Foto: pinterest.com

Živé květy a tvar srdce, to je vždy to, co nejlépe vyjádří vaše city k obdarované osobě. Kytice vypichovaná ve tvaru srdce je pestrá mnoha druhy použitých květin od růží přes chryzantémy až po fuchsie.

Foto: pinterest.com

Jednoduchý a přitom efektní věnec z proutí zavěšený na uvítanou na vchodových dveřích je jasnou známkou toho, že tady bydlí zamilovaní.

Foto: allreddesign.net

Srdíčka v těch nejrůznějších podobách nás zaujala v podobě veselých zápichů. I takovou dekoraci je možné připravit k oslavám svátku zamilovaných.

Foto: nobiggie.net

Jednoduchý obrázek složený jako mozaika z červených knoflíčků do tvaru srdce se hodí k postavení na komodě, nebo k zavěšení na vhodném místě na stěně. Na malířské plátno vypnuté na dřevěném rámu stačí namalovat tři černé pruhy jako podklad pro působivou dekoraci a doplnit vše stylovým nápisem Me + You.

Foto: homesthetics.net

Na závěr jsme si pro vás nechali jednoduchý tip na to, jak pro Valentýnskou oslavu ozvláštnit klasický čtvercový polštář s jinak nezajímavým režným potahem. Výšivka stužkou ve tvaru srdce připomíná významný den červeně zatržený v kalendáři všech, kdo hodlají oslavovat lásku, Den sv. Valentina.

Text: Zuzana Bohdalová

341 total views, 1 views today