Úžasné kolébky pro naše nejmenší

Rate this post

Před příchodem potomka na svět se rozhodně vyplatí důkladná příprava, a to nejen pro stránce získávání informací o péči o dítě, ale také po stránce materiálního zajištění všech dětských potřeb. Pořídit miminku kolébku patří k nim. Miminka milují kolébání, pohyb při usínání, a tak vám možná právě kolébka usnadní alespoň v tomto ohledu první měsíce společného soužití.

Sladké sny dítěti a klidný spánek rodičům může zajistit jak kolébka vlastnoručně vyrobená, tak koupená. Často také prarodiče přiloží ruku k dílu a někteří se do takového projektu pustí sami. Vznikají pak úžasné nábytkové kousky, které se často i po generace dědí.

Vždy je třeba, jako ovšem u každého nábytku určeného pro malé děti, dbát na zdravotní nezávadnost materiálu a na bezpečnost dítěte pro pobytu v kolébce.

Velmi moderní vzhled nabízí tato kolébka v podobě samostatného kovového rámu s dřevěnými houpacími lyžinami. Díky možnosti rozložení se dá využít korba kolébky samostatně jako miniaturní postýlka, například na cestách, nebo v autě. Některé v současnosti prodávané kolébky 3 v 1 jsou natolik flexibilní, že je možné je několika jednoduchými pohyby přeměnit na dětskou židličku nebo na lehátko.

Jednoduše řešená moderní kolébka vyladěná do bíla zapadne dobře kamkoli.  Neutrální barevné provedení se hodí jak pro chlapečky, tak pro holčičky.

Snadno snímatelná textilní část se dá jednoduše odepnout a vyprat. Kolečka kolébky umožní snadný přesun z místnosti do místnosti a celkově zjednodušená konstrukce umožní snadné složení a převoz kolébky například k prarodičům, v případě potřeby.

Většina kolébek se skládá z koše a houpacího stojanu. Nebesa nad kolébkou zajistí miminku větší klid a méně světla z okolí. Maminky švadlenky si mohou vyhrát s textilními potahy a vymazlit na nich některé zdobné detaily k dokonalosti. Díky kolečkům se dá kolébka dle potřeby snadno přemisťovat.

Opravdu fascinující kousek představuje drhaná kolébka. Ručně zdobený oplétaný koš zajistí miminku příjemné chvilky kolébání a maminka může být pyšná nejen na své dítko, ale i na vlastnoruční výtvor, který se jí tak vyvedl.

Podobnou verzi představuje i tato drhaná kolébka, která nemá ale základ v proutěném koši. Vzor je vypletený na kovových oválech zajišťujících dostatečnou pevnost. Bude to chtít pevné uchycení ve stropu, ale s tím si každý šikovný tatínek jistě poradí.

Tahle kolébka tak trochu připomíná hamac. Pevná bavlněná látka a čtveřice kulatých tyček se postarají, že kolébka pro vaše dítě je brzy hotová. Čistě bílý materiál bez barevného potisku budete moci i vyvářet, což mnohé usnadní.

Na první pohled to ani tak nevypadá, ale z této dřevěné kolébky se dají snadno a rychle vytvořit dvě samostatné houpací židličky. Velmi praktický kousek, co říkáte?

Text: Zuzana Bohdalová

Foto: scontent-b-sjc.xx.fbcdn.net, i.pinimg.com, decopeques.com, mbeans.com, embarazo10.com, beralbaby.blogspot.com,  dutch-lifestyle.nl, geekalerts.com, studiozanoni.nl, project.theownerbuildernetwork.co.

476 total views, 1 views today