Trendy v současném koupelnovém designu

Rate this post

Stále přetrvává trend skandinávského bydlení. Ten zasáhl v oblasti designu i koupelnové prostory. Tento oblíbený styl představuje jednoduchou eleganci s důrazem na bílou barvu a na doplňky v přírodním ladění. 

Foto: homedsgn.com

Barva dřeva a přírodní ladění dělá z koupelnového prostoru útulnější a hřejivější místo. Bílá barva evokuje čistotu. Doplňky v podobě ručně pleteného koše a kytice z odolných umělých květů dělají prostor zabydlenější a méně strohý.

Foto: homegardenmagz.com

Ovšem pohoda a odpočinek zvláště v koupelnách, jsou vždy požadavky neodmyslitelně spojené s čistým prostředím, vodou a dostatkem prostoru. Je tedy možné, že si vaše koupelna v tomto směru vyžádá třeba i celkovou rekonstrukci. Obyvatele panelových domů jistě hned napadne výměna umakartového jádra za cihlové. Tento typ rekonstrukcí je v poslední době také nejžádanější v oblasti koupelnových přestaveb.

Foto: home-designing.com

Co se barevnosti týče, v koupelnovém trendu stále vede barva bílá v kombinaci s různými odstíny šedé a smetanové s přídavkem černých detailů.

Foto: homestolove.com.au

S ohledem na koupelnové zařizovací předměty jde volba jednoznačně směrem prostorových úspor. Současný trh nabízí široký sortiment různě tvarovaných van a sprchových koutů, které zapadnou skvěle i do těch nejmenších koupelen. Máte-li však koupelnu prostornou, umístěte do ní volně stojící vanu, která zcela jistě vynikne nejlépe právě jako koupelnový solitér.

Foto: architonic.com

V materiálech je trendovou jedničkou pro koupelny corian, homogenní neporézní materiál.  Je vyráběn z přírodních minerálů, polymeru a díky přidávaným barevným pigmentům ho můžete mít v různém barevném provedení. Díky své unikátnosti bezespárového spojování má v interiéru mnohem širší uplatnění než jen v koupelnách.

Foto: we-are-scout.com

Otevřené sprchy, i to je další z koupelnových trendů současnosti. Nejmodernější z nich jsou vybaveny speciálními sprchovými žlaby a žlábky. Můžeme se s nimi setkat v nerezovém provedení a se skleněnými nebo nerezovými kryty. Další obměna je varianta „plate“s vložením vlastní dlažby. Sprchové žlábky řeší v koupelnách rušivé překážky, jako jsou například sprchové vaničky.

Foto: mdomino.com

Koupelna, to je v neposlední řadě i vhodné osvětlení. Pro zabudování do obkladů i dlažby, do spár, nebo na koupelnové skříňky můžete využít LED diodové osvětlení. Takové řešení osvětlení je pro koupelnový relax přímo ideální. Navíc je i ekonomicky výhodné, porovnáme-li investice při jeho nákupu se spotřebou energie.

Text: Zuzana Bohdalová

283 total views, 1 views today