Slavnostně vyzdobené svícny a lustry – inspirace pro vás

Rate this post

Krásně nazdobené vánoční svícny a lustry připraví v našich domovech tu pravou hřejivou slavnostní atmosféru. K navození příjemné atmosféry totiž patří světlo, a to v jakékoli podobě, ať se jedná o svíčky, svícny, lustry nebo přirozené denní světlo. Toho však v zimním vánočním období není právě dostatek, a tak ho do svých příbytků můžeme přivést jinak. Inspiraci najdete v našem dnešním článku.

Foto:michaels.com

Foto: vk.com

Vánoční svícny patří k těm nejoblíbenějším slavnostním dekoracím, které si na svátky doma připravujeme. Kromě adventního věnce a vánočního stromečku, který má u nás takřka každá rodina, je tu ještě spousta dalších možností, jak osvětlit náš svátečně vyladěný domov.

Foto: shelterness.com

Bílý jednobarevný lustr si přímo žádá o další výzdobu ve vánočním duchu. Ideální kombinací je pro něj výrazná červená barva, která k Vánocům neodmyslitelně patří. Červené baňky navlečené na řetězu a přízdoba v podobě cesmínových listů perfektně korespondují s květinovou výzdobou uprostřed svátečně prostřené tabule.

Foto: pinterest.com

Okouzlující mísa připravená metodou vypichování živými květinami. K jejímu vytvoření bylo potřeba několik větviček borovice a jedle, dále 7 poupat červených růží asi 3 dostatečně rozkvetlé růže, mini karafiátky v červené barvě, několik borovicových šišek navázaných na drátku a panašovaná cesmína. Umělé červené bobule a 2 dlouhé svíce celou dekoraci hezky dotvářejí.

Foto: pinterest.com

Vánoce ve stylu glamour vytvoříte díky těm správným blýskavým ozdobám. Vše však doporučujeme ladit do jednoho barevného tónu. Vyberte si buďto stříbrnou nebo zlatou barvu.

Foto: etsy.com

Svícny na slavnostní stůl můžete pojmout mnoha odlišnými způsoby. Jedním z nich je výzdoba z chvojí a mašlí. Přidáte několik větších rolniček a máte hotovo. Využít pro výrobu svícnů můžete ale i krásná červená jablíčka. Do nich vytvoříte vykrajovátkem například motiv hvězdy a vykrojíte jadřinec, do středu pak vsunete zkumavku na vodu a do ní vložíte některou z typických vánočních květin.

Foto: idealhome.co.uk

Krásný věnec obklopující svíčku je nejen půvabnou, ale i bezpečnou vánoční dekorací. Svíce umístěná do sklenice není nebezpečná, nepodpálí nic ve svém okolí, ani nepokape sváteční ubrus stékajícím voskem.

Foto: digsdigs.com

Zlaté rampouchy zavěšené na lustru společně s širokou stuhou určují slavnostní charakter této vánoční výzdoby. Jako živé větvičky jehličnanů využijte raději jedli nebo borovici, smrkové jehličí by vám o Štědrém večeru nejspíš již padalo do slavnostní večeře.

Foto: joyworks-shopgirl.blogspot.com

Zajímavé skleněné svícny zavěšené na háčcích z drátku na lustru jsou vyzdobené miniaturními stromečky a umělým sněhem. Řetěz vytvořený z velkých červených rolniček zazvoní jen jemně a příležitostně.

Foto: theyellowcapecod.com

A na závěr něco netradičního. Černobílá kombinace ne právě typických vánočních barev, které ovšem mají také něco do sebe. Třeba se vám zalíbí právě tato nezvyklá interiérová dekorace.

Text: Zuzana Bohdalová

216 total views, 1 views today