Skvělé účinky domácího dýňového mýdla

Rate this post

Výroba domácí přírodní kosmetiky se stala hitem posledních let. Chceme-li žít zdravěji, měli bychom do svého života zahrnout i přírodní kosmetiku. Možná jste už vyzkoušeli vlastnoruční výrobu mnohých přírodních mýdel, znáte ale dýňové mýdlo se skořicí? Krásně vás při koupeli prohřeje a navíc skvěle hydratuje a regeneruje pokožku díky vysokému obsahu vitamínu E. 

Podzim je ideálním obdobím ke zpracování vypěstovaných dýní. Pokud už se vám omrzela dýňová polévka a máte dost už i zavařenin, podívejte se na dýně, které jste vypěstovali, jako na zásobárnu základního materiálu pro výrobu přírodního mýdla.

Vlastnosti dýňového mýdla se skořicí

Takové mýdlo je nejen krásně voňavé, dokáže ale i prohřívat a bojovat proti vzniku vrásek. Celkově totiž díky vysokému obsahu vitamínu E zpomaluje buněčné stárnutí a rovněž zvyšuje elasticitu pokožky. Dokáže zklidnit pokožku stresovanou opalováním nebo holením. Vitamín E působí zároveň jako důležitý antioxidant, díky němuž máte i záruku prodloužené trvanlivosti vašeho právě vyrobeného mýdla.

Zelené mýdlo lisované z dýňových semen

Budete potřebovat 1 litr oleje, který získáte vylisováním 2,5 kg dýňových semen. Takové množství nasbíráte z 30 olejnatých dýní. Za studena lisovaný dýňový olej je velkou zásobárnou vitamínu E. Mýdlu dodá hydratační a regenerační schopnosti. Pokožka po jeho používání získá na elasticitě, dokáže rovněž zklidnit podrážděnou pokožku. Zároveň brání vzniku vrásek a stárnutí pokožky. Protože je olej lisovaný ze semen, která mají nazelenalou barvu, bude z něj i mýdlo zelenavé nebo zelenohnědé barvy.

Žluté dýňové mýdlo s přidaným dýňovým pyré

Dýňové pyré přidané do základu na výrobu mýdla dodá výsledku krásně oranžovou barvu. Pro vůni a prohřátí se přidává esenciální skořicový olej s trochou vanilky a hřebíčku. Tento olej vydatně prohřívá, působí i proti depresi, která na podzim může vystrčit své drápky a rovněž podporuje oslabenou imunitu a dokonce i srdeční činnost. Pozor tedy u osob s vysokým krevním tlakem by mohlo vyvolat toto mýdlo obtíže. Za používání prohřívacího mýdla vám jistě poděkuje vaše suchá a silně namáhaná pokožka. Nedoporučuje se však používání tohoto mýdla na intimní partie a pro děti mladší 30 měsíců.

Text: Zuzana Bohdalová

Foto: Shutterstock.com

341 total views, 1 views today