Skvělé nápady ze starých svetrů aneb Tvořte chytře

Rate this post

Pravidelně obměňujete svůj šatník a už jste z něj vyřadili několik svetrů? Nevyhazujte je, mohou se ještě hodit. Využijte je třeba k vytvoření působivé dekorace anebo pro tvorbu polštářů, obalů na květináče, nebo vázy, případně z nich vytvořte přehoz přes postel nebo skvělý batůžek pro děti.

Foto: bargainhoot.com

Sada zajímavě vypadajících homolovitých stromečků se bude skvěle hodit jako zimní dekorece interiéru. Využijte na jejich  DIY tvorbu hlavně části se zapínámím a s knoflíky. Stromečky budou působit mnohem zajímavěji.

Foto: littlepieceofme.com

Tři vázy a každá v jiném hávu. Perfektní kombinace pro nejedno zítiší s rostlinami. Interiér s dokonale hladkou podlahou je ideální pro vystavení velkých váz stejného tvaru s odlišným zdobením. Tentokrát jim teplý kabátek dokonale sedne. Je totiž ušitý ze zbytků nenošených  svetrů. Sešívanou stranou otočte vázy do rohu.

Foto: yellowsuitcasestudios.com

Perfektní přehoz pro chladné dny anebo na zakrytí postele vznikl sešitím na čtvrece rozstříhaných svetrů. Barevná kombinace je v tomto případě důležitá. Měla by odpovídat barevnému ladění vašeho interiéru.

Foto: homemademodern.blogspot.com

Parádní oblečky pro vaše polštáře vykouzlíte během jednoho odpoledne. Stačí mít po ruce pár nepotřebných svetrů. Vůbec nevadí, pokud tyto modely již vyšly z módy. Na polštářích  udělají ještě spoustu parády.

Foto: morehouswefarm.com

Skvělý nápad, jak udělat radost dětem, je vyrobit jim se svetru, který nechtějí nosit, raději pěkný batůžek, třeba ve varu jejich oblíbeného zvířete – slona.

Foto: rebeccamadedesigns.com

Teplé rukavice se vždycky hodí. Na tuto zimu si můžete připravit palčáky z recyklované pleteniny. Barevná kombinace přidá rukavicím na zajímavosti. Tak už neváhejte a utíkejte do  skříně pro ten svetr, co jste již dávno chtěli vyhodit a tvořte.

Foto: craftsy.com

Perfektimí teplé bačkory na doma spíchnete jedna dvě. Základ tvoří pletenina. Pak už stačí pořídit si vzor pro dokonalý tvar, přenést jej na papír a podle něj vystříhat bačkory, které už jednoduše jen sešijete.

Foto: simple-serendipities.blogspot.com

Parádní bílý snehulák potěší jistě všechny děti. Budou si s ním moct hrát, i když jim letošní vánoční nadílka v podobě sněhu za oknem třeba právě nevýjde.

Foto: pinterest.com

Platený lust? Skvělý nápad. Stačí jen upravit velikost na vhodné rozměry a na správných  místech je sešít. Navléknout je na lust už bude hračka. No řekněte, není to skvělý nápad, jak obléknout vaše okoukané domácí lustry do nového kabátku?

Foto: cutediyprojects.com

Skvělý projekt je předělávka starého svetru na praktickou a vždy se hodící tašku přes rameno. Praktická šedá barva je ve všech směrech výhodná. Taška se nebude rychle špinit a díky pružnému materiálu ji bude možné složit a nosit všude s sebou.

Text: Zuzana Bohdalová

282 total views, 1 views today