Skandinávský design – jednoduchý, okouzlující a inspirativní

Rate this post

Skandinávskému bydlení vévodí přirozenost a lehkost bytí. Interiér tak připomíná severskou atmosféru nejen bílými barvami a světlým dřevem, ale také touhou po teplu a útulnu zastoupenou často se objevujícími kožešinovými prvky. Ty jakoby neutralizovaly závan chladného větru. Ponořte se s námi do inspirativní nabídky okouzlujícího severského designu.

mmmFoto: homedeco.com

Netradiční vliesová tapeta nabídne na jedné ze stěn zcela odlišnou strukturu. Další černé detaily včetně dekoračního historického psacího stroje se uplatní i v moderním interiéru.

nnnFoto: pinterest.com

Základ je možné ponechat klidně v odstínech šedé barvy a tu doplnit hnědými hřejivými tóny dřeva. Polštáře a plédy navíc, uložené v kovovém koši, se mohou při podzimním nevlídném počasí brzy hodit.

bbbbFoto: my-full-house.com

Trocha geometrie nikoho nezabije. Stolek, jehož konstrukce přesně kopíruje obvod kvádru, nebo obdélníkové rámy obrazů, to vše může podtrhnout moderní skandinávský styl bydlení. Na zimu interiér opticky zahřejí kožešinky, koberec není bezpodmínečně nutný.

vvvvFoto: bloglovin.com

Minimalistické, a přesto útulné. V tomto interiéru zaujmou jak decentně zvolené barvy v různých odstínech šedé. Ale i zajímavě řešené doplňky. Plédy, přehozy a kožešinové předložky společně s polštáři tvoří hlavní prvek optického zateplení místnosti.

ccccFoto: belivindesign.com

Béžové závěsy korespondující s dalšími příjemnými odstíny světlých pastelových barev na koberci a židlích připomínají tak trochu barevnost oblíbených zmrzlinových karamelových pohárů. Krb perfektně usazený ve středu místnosti dodá interiéru maximální teplo, jak vizuálně, tak pocitově.

xxxxFoto: planete-deco.fr

Bílá šedá, smetanová, slonová kost, takové barvy se v interiéru skandinávského ladění vyjímají vždy nejlépe. Pro někoho možná fádní, pro jiného maximální paleta barev, kterou chce k sobě domů pustit.

yyyyFoto: freshdesignpedia.com

Dřevěné obklady společně se stolem z masivu dodají celému pokoji v zimě tolik potřebnou hřejivou atmosféru.

llllFoto: stadshem.se

Prostorný, vzdušný, příjemně zabydlený byt severského stylu, tak si možná představujete své bydlení i vy.

kkkkFoto: belivindesign.com

Všude vítané plédy a přehozy nechybí ani zde na, kožené pohovce, která by bez nich mohla působit poněkud chladivě. Netradiční řešení lampy na teleskopické tyči nabízí bohaté alternativy pro usazení se s knihou.

Text: Zuzana Bohdalová