Půvabné projekty vzniklé z vyřazených pneumatik

Rate this post

Zbyly vám v garáži staré ojeté pneumatiky a vy přemýšlíte kam s nimi? Podívejte se na pár příkladů zajímavých projektů, které vám usnadní rozhodování. Na venek, do zahrady, ale i do interiéru si můžete z nepotřebných pneumatik vyrobit zajímavé dekorace nebo dokonce užitečné nábytkové kousky.

Foto: funkyjunkinteriors.net

Na zahradě či na dvorku se skvěle uplatní pneumatiky jako náhrada truhlíků nebo závěsných nádob na letničky a klasické balkonovky. Zvlášť skvěle zde vyniknou převislé druhy balkonovek a kombinace různých barev květů a svěže zelených listů.

Foto: foter.com

Netradiční a zároveň velmi efektní je konferenční stolek, jehož jádro tvoří stará pneumatika. Tento typ je oplétaný režným provázkem. Skleněná deska zajistí stabilní stání nejen pro květiny ve váze, ale i pro nápoje, knihu a další malé občerstvení.

Foto: slamdogs.com

Z pneumatiky se dá vykouzlit i zajímavě řešený pelíšek pro domácí mazlíčky. Vylepšíte jej snadno měkoučkým polštářkem a otiskem packy vašeho věrného kamaráda.

Foto: pinterest.com

V současnosti jsou velmi oblíbené puffy a taburety všeho druhu. A právě tento typ zajímavých nábytkových doplňků umožňuje velkou variabilitu. Jádrem těchto zajímavých ministolků a sedáků jsou právě vyřazené ojeté pneumatiky. Pokud tedy máte ojeté pneumatiky pořád v garáži, zkuste je využít k nějaké tvůrčí činnosti a přeměnit je opět v potřebné kousky.

Foto: pinterest.com

Veselé barvy, pestrá záplava květů a vhodný prostor k vystavení recyklovaných pneumatik. To je potřeba chcete-li zdůraznit, že dokážete využít opravdu vše a beze zbytku. Vytvořené závěsy na květiny zavěste například na starých garážových vratech, uvidíte, jak oživí vaše okolí.

Foto: pinterest.com

Na zahradě i v dětském koutku, nebo na hřišti najdou pneumatiky také své uplatnění. Stačí je přeměnit v pestrobarevné houpačky a prolézačky. Děti už si s nimi budou vědět rady.

Foto: nokin.livejournal.com

Foto: 1001gardens.org

Foto: pinterest.com

Nejrůznější pufy, sedáky a taburety z pneumatik mohou být pojízdné, nebo stabilní. Stačí si vybrat mezi pojízdnými kolečky nainstalovanými na dno sedáku anebo čtveřicí miniaturních nožek. Ty se dají koupit již hotové v kovovém nebo dřevěném provedení, a to za přijatelnou cenu. Potah je už pak jen otázkou osobního vkusu anebo vyladění se zbytkem místnosti, v níž bude puf nebo taburet sloužit.

Foto: pinterest.com

Krásné a příjemné posezení pro všechny, kdo mají alespoň miniaturní balkonek, zajistí malá stolička a pneumatika, z níž vznikl velmi působivý stoleček. Díky upletenému nebo uháčkovanému potahu, který skryje nevzhledný obsah, nikdo ani nepozná, co tvoří základ tohoto působivého nábytkového kousku.

Foto: diy.allwomenstalk.com

Foto: nubis162.blogspot.com

Řekli byste, že ze starých pneumatik mohou vzniknout takové zajímavé kousky jako je například umyvadlo nebo držák na zahradní kropicí hadici? Stačí jen nechat fantazii trochu pracovat a dílo je na světě.

Foto: pinterest.com

Z vyřazené pneumatiky se dá udělat leccos, jak jsme viděli. Možná jsme ještě nezmínili poličky a odkládací místa na zeď. Ani tak ještě výčet nápadů a inspirací, co s vyřazenými pneumatikami není zdaleka u konce.

Text: Zuzana Bohdalová

445 total views, 1 views today