Podzimní dekorace ze šípků – inspirujte se

Rate this post

Podzim přináší celou škálu barev nejen na naše talíře, ale i do našich příbytků. Rozhodně by byla škoda nevyužít to množství podzimních plodů v krásných zářících barvách k výzdobě svého interiéru. Velmi dostupné a také oblíbené jsou v tomto směru šípky. Plody růží, jako by se ani na podzim nedokázaly vzdát své krásy a chtějí být i nyní obdivovány.

Foto: flickr.com

Stačí naprosto jednoduchá dekorace v podobě několika větviček s plody šípků, aby rozzářily místnost svou výraznou červení.

Foto: gardenista.com

Nádhernou ozdobou na zdi nebo dveřích může být prostý věnec z šípků. Natrhejte si předem dostatečné množství těchto přírodnin a kolem kulatého základu je pak přikládejte v pravidelných rozestupech vždy jedním směrem. Větévky šípků pečlivě obmotávejte zeleným aranžovacím drátkem.

Foto: pinterest.com

Pokud byste rádi přidali ke krásně vyzrálým červeným šípkům i nějakou tu zeleň, nastříhejte si větvičky z buxusu. Takový věnec vám vydrží celou zimu a bude hezký, i když uschne.

Foto: thegreengardengate.blogspot.com

Nádhernou dekoraci vytvoříte ze směsi podzimních bobulovitých plodů, které vám nabídne vaše zahrada a okolní příroda. Využijte nejen šípky, ale také tmavé plody ptačího zobu, hlohyně nebo miniaturní jablíčka a červené drobné plody hlohu. Stará mosazná mísa poskytne důstojný základ této nádherné dekorace.

Foto: pinterest.com

Milujete-li podzimní večery při svíčkách, ozdobte si kovový stojan na svíčky pomocí plodů šípků. Tato dekorace příjemně rozzáří pošmourné podzimní večery, které nyní začínají již velmi brzy. Důstojným místem pro takovou dekoraci bude stůl v obývacím pokoji nebo komoda v ložnici, případně v hale.

Foto: homeandgarden.nl

Bílá mísa tvoří kontrastní základ k záplavě jásajících barev plodů šípkových růží a růží svraskalých. Velmi příjemně působí různé odstíny oranžové, žluté a červené barvy až po temnější okrovou. Pár ledabyle rozprostřených podzimních listů dotvoří tu pravou atmosféru.

Foto: livingathome.de

Naprosto luxusní aranžmá vytvoříte z různě velkých šípků, odkvetlých květů třapatky a několika půvabných růžní v oranžových a červených odstínech. Umístěním do červených karaf podtrhnete nádheru této květinové dekorace.

Foto: liljorochtulpaner.blogspot.com

Přírodně laděná dekorace v podobě srdce z mechu vypadá mnohem veseleji, je-li přizdobena malými svazečky šípků. Využít ji můžete k přízdobě interiéru i exteriéru.

Foto: pinterest.com

Tak trochu rozpustile vyhlíží tento rozčepýřený věnec z šípků, jehož základem je kulatá podložka přizdobená šiškami. Nicméně na bílém podkladu skvěle vynikne a dodá každému interiéru skvělou podzimní atmosféru.

Text: Zuzana Bohdalová

241 total views, 2 views today