Netradičně pojaté mini vánoční stromky jako sváteční dekorace

Rate this post

Vánoční stromečky v jisté zažité podobě jsou tradičním symbolem nejkrásnějších svátků v roce – Vánoc. V některých rodinách se zachovává jejich přírodní ráz, stromečky se zdobí typickými vánočními ozdobami v charakteristických barvách Vánoc.  Jinde už přešli na tradici s umělým vánočním stromkem, ale existuje i spousta domácností, kde už vánoční stromek v jeho klasické podobě neuvidíte.

Foto:picasaweb.google.com

Alternativní řešení vánočních stromků v podobě miniatur se v našich interiérech objevují stále častěji. Zde základ tvoří homolovitá pěnovková podložka, na niž je přilepený mech a v dolní části vytvořena dekorační cesta z ořechů různých druhů. Vždyť i ořechy k Vánocům nerozlučně patří.

Foto: i.pinimg.com

Další z homolovitých stromečků má ve špici na režném provázku přilepené hvězdičky vykrojené z pomerančové kůry. Spodní část je vyzdobena svitky skořice, šiškami, žaludy, bavlníkem, hvězdičkami badyánu.

Foto: liljorochtulpaner.blogspot.ch

Tyto uměle vytvořené, leč přesto přírodní stromky mají svou základnu zalitou do betonu, pro větší stabilitu. Stojan je ze silnější větve a na ni je pak navazováno ve vrstvách velké množství zelených větví jehličnanů, nakonec jsou stromky obmotány elektrickými LED žárovičkami.

Foto: pinterest.com

Obrovská rolnička zavěšená na konci stromku ve tvaru homole se překlápí směrem dolů a vytváří tak iluzi, že se spíše než o stromek jedná o čepici. Nechybí ani hvězdy, typické symboly Vánoc. Z tohoto stromku rozhodně nebude tolik odpadu jako z velkého klasického vánočního stromu.

Foto: pinterest.com

A opět je tu mechový základ pro vytvoření netradičního vánočního aranžmá. Stabilitu kapkovitým tvarům zajišťují dřevné kostky jako stojany. Na základnu potaženou mechem jsou postupně přidávány poloviny borovicových šišek. Celou dekoraci lze pochopitelně dozdobit různě, ale plastické hvězdy a zlaté kouličky jsou naprosto ideální. Dekorace vynikne lépe ve dvojici.

Foto: pinterest.com

Válcovité kousky dřeva z kmene břízy poskytly stabilní základ pro svazované stromečky z túje. Jedinou přízdobou jsou stříbrné kouličky na vrcholcích stromečků. Celkovou kompozici ve vintage stylu dolaďují historické dřevěné sáňky.

Foto: stylowi.pl

Tento stromeček splétaný z větviček vrby nebo břízy může být motaný také z výhonů přísavníku. Vlastní tělo stromku tvoří jednotlivé pruty proplétané mezi pěti silnějšími klacíky. Červeno-stříbrná barevná kombinace ozdob je velmi nápadná. Dekorace si proto zaslouží pozadí v klidných barvách.

Foto: homemydesign.com

Stromečky nemusí být přezdobené, aby vypadaly pěkně a slavnostně. Stačí jim obléct stejné režné sukénky a na špičku uvázat saténovou mašli a mohou se přidat k vánočním oslavám.

Text: Zuzana Bohdalová

435 total views, 1 views today