Nebojte se netradičních dveří do bytu

Stavíte, nebo se chystáte na rekonstrukci? Pak je na místě, abyste zvážili výběr nových dveří. Současná nabídka je tak pestrá, že je dobré, abyste se na ni připravili, jinak vás může doslova zaskočit. Vybírat můžete mezi posuvnými i otáčivými, skleněnými i dýhovanými nebo výrazně barevnými, bezzárubňovými nebo těmi, co se rozhodly schovat se ve stěně. Na které padne vaše volba?

Pochopitelně i o nové dveře budete muset pečovat, pravidelně je čistit přípravky k tomu určenými, dále bude třeba olejovat panty a kování, abyste je ochránili před korozí, nebo se budou muset občas dotáhnout uvolněné panty. Nic z toho vás ale nemůže odradit od toho, abyste si pro svůj domov vybrali takové nové dveře, jaké mu budou slušet.

Posuvné dveře se schovají do stěny   

Nejlepší na tomto typu dveří je to, že skvěle šetří prostor v bytě. Ty, jejichž křídla se zasouvají do stěny, lépe řečeno do stavebního pouzdra jsou často těmi, které skvěle propojují místnosti. Zvlášť dobře se tedy hodí mezi kuchyň a jídelnu, nebo mezi kuchyň a obývací pokoj.

Bez zárubní vypadají skvěle

Dveře se zárubněmi (futry) ukrytými pod omítkou skvěle vyniknou. Plně se projeví jejich netradiční design nebo barva. Pokud tedy zvolíte dveře bez zárubní, vybírejte z vizuálně atraktivních typů. Vysoké dveře anebo dveře s jednoduchým rámečkem z eloxovaného hliníku jsou pro tento typ usazení ideální.

Vícekřídlé dveře s ukotvením ve stropě 

Už jste se setkali s dveřmi, které mají posuv montovaný do stropu? Kolejnice, v nichž se dveře pohybují, mají vysokou nosnost, pohybuje se až okolo 160 kg. Posuv ukotvený ve stopě bývá skryt pod sádrokartonovým podhledem. Dveře pak mohou být z jakýchkoli materiálů, klidně i skleněné. Právě tento typ bývá nejoblíbenější.

Dveře, které snadno přehlédnete

I takový typ dveří se může objevit v hledáčku vašeho zájmu. Dveře, které splývají s okolní stěnou. Dávají pocit většího prostoru a navíc neruší opticky. Skvěle se hodí do vytapetovaných místností, do maloprostorových bytů, a hlavně mezi ložnici a šatnu nebo mezi ložnici a koupelnu. Je skvělé, že na každé straně dveří vám už výrobci dokáží udělat jiný dekor.

Dveře výrazných barev

Dveře jako výrazný solitér, to je jedna z možností uplatnění originálních dveří s výraznými vzory nebo barvami, jako takové s nimi v interiéru šetříme a nepoužíváme je v hojné míře.    Odborníci doporučují sladit jejich barevnost a odstínem podobným podlaze. Nejlépe se dají takto zpracovat dveře skleněné. Výrobci se při návrhu dveří drží aktuálních trendů. Naprostou novinkou se staly dveře s retro dekorem.

Text: Zuzana Bohdalová

Foto: Shutterstock.com

216 total views, 1 views today