Nápady pro malé ložnice

Rate this post

Malé rozměry nás netrápí jen u koupelen, ale často také v případě ložnic. Zvláště v prvních bytech nebo v bytech studentských je nedostatek místa na klidný spánek v soukromí. Proto vám dnes jako inspiraci přinášíme několik tipů, jak uspokojivě vyřešit tuto situaci a navíc vnést do miniaturních ložnic i nějaký ten dobrý nápad.

Foto: apartmenttherapy.com

Závěsy, nebo speciální zástěny jsou skvělou možností jak dočasně zajistit soukromí okolo místa na spaní.

Foto: heavywait.net

Máte-li pocit, že se vám nedostává ve vašem domě dostatek prostoru pro klidné spaní, zkuste přeměnit na takové místo půdní prosto vašeho domu.

Foto: cheerhuzz.com

Jemné krémové barvy od starorůžové přes cappuccino až po slonovou kost jsou ideální pro dívčí ložnici. Miniaturní stoleček u okna poslouží jak ke kosmetickým zkrášlujícím účelům, tak jako pracovní místo pro notebook.

Foto: kokopelia.pl

V ložnicích, které mají dlouhý protáhlý tvar, je dobré umístit do nohou postele malý stolek, který zároveň jako odkládací, bude sloužit i jako malý studijní.

Foto: homesthetics.net

Zajímavá dvoubarevná kombinace tomuto prostoru velmi sluší. Pokud bude v ložnici převažovat bílá barva, bude prostoru dodávat opticky více světla, vzdušnosti a také pocitu čistoty.

Foto: tumbrl.com

Útulnou ložnici dotvářejí fotografie, svíčky, orchideje v bílých květináčích a také hřejivý přehoz přes postele. Pro zimu naprosto ideální kombinace. Přes závěs spuštěné drobné LED žárovičky navozují atmosféru rozzářené hvězdné oblohy.

Foto: homesthetics.net

Výborný nápad pro malé ložnice je úložná plocha pod postelí. Možná byste ani nevěřili, kolik věcí se tam vejde!

Foto: homesthetics.com

Místnost vtěsnaná do rohu nabízí nečekané možnosti řešení vestavěných poliček, malého kontejneru i vyvýšeného stolečku, jímž se stal rozšířený okenní parapet. Místo záclon na oknech je třeba využít praktické roletky.

Foto: onekindesign.com

Nízkoprofilové regálové systémy od podlahy ke stropu jsou nejlogičtější volbou pro malé úložné prostory. Využijte svislého prostoru vašeho malého pokoje při zvažování možností skladování a organizace.

Foto: homesthetics.com

Umístění rohového lůžka umožňuje prostor pro spaní zdvojnásobit jako sedací místo s dalším příslušenstvím. Velkorysé množství polštářků vytváří příjemný pocit z rohové pohovky a regály umístěné v hlavě lůžka umožňují rozšíření prostoru o uskladnění nejrůznějších nutností.

Text: Zuzana Bohdalová

481 total views, 1 views today