MODERNÍ ÚKLID DOMÁCNOSTI – 5 TIPŮ, JAK SI USNADNIT DOMÁCÍ PRÁCE

Rate this post

Existuje práce, kterou si málo z nás užívá a přece se musí udělat – úklid domácnosti. A tak hledáme důvody, jak se mu vyhnout. Čekáme na špatné počasí, nebo dokud nemá přijít návštěva – a pak, jak spěcháme, na něco zapomeneme. Možná i tento článek čtete, abyste se nemuseli pustit do nekonečného seznamu úkolů. Ale neklesejte na mysli. Máme pro vás pět nejlepších tipů, jak si domácí práce usnadnit.

1. Sežeňte si pomoc: ve dvou se to lépe táhne
Kdo říká, že je úklid práce pro jednoho? Domluvte se s kamarádem nebo s někým z rodiny, aby vám pomohl, a udělejte z úklidu společenskou událost – až bude hotovo, hezky se odměňte. Když za pomoc slíbíte večeři v restauraci nebo skleničku sektu, určitě se najde spousta pomocníků.

2. Uklízejte v noci
Vstávat kvůli úklidu brzy ráno? To nejspíš patří do říše snů, ale třeba v noci se můžete s klidem pustit do údržby zanedbávaných míst, jako je třeba vyčištění sprchové hlavice v koupelně. Sprchovou hlavici před spaním jednoduše zabalte do plastového sáčku s octovou esencí a nechte přes noc působit. Ráno si užijete sprchu bez jediného kousku vodního kamene!

3. Udělejte si z úklidu cvičení
Určitě se stane, že vynecháte cvičení, protože vás péče o domácnost stojí tolik času i energie. Tak proč to nespojit? Při domácích pracích totiž spálíte více kalorií, než byste věřili. Umýváním oken spálíte za půl hodiny až 150 kcal. No není to skvělá motivace

4. Při úklidu dělejte i něco jiného
Upřímně, úklid je ideální příležitostí pustit si pořádně nahlas hudbu anebo si poslechnout audioknihu. Proč byste se u hory prádla na žehlení nebo při úklidu kuchyně nemohli taky trochu pobavit?

5. Postupujte ve správném pořadí
Pamatujte, že při úklidu je potřeba dodržovat určité pořadí úkonů, abyste sami sobě nepřidělávali zbytečnou práci. Vždy uklízejte odshora dolů, aby vám prach ze skříněk nepadal na právě vytřenou podlahu.

Extra tip: Dvakrát méně práce, dvakrát rychleji

S tímto malým pomocníkem je úklid domácnosti pohodlnější a efektivnější: Čistič pevných podlah Kobold SP600 od firmy Vorwerk vám usnadní život díky kombinaci vysávání a vytírání, které spojuje do jediného kroku – kdo by si to pomyslel, že úklid může být tak snadný!

Další výhody

Úklid je najednou snadný, protože se přístroj intuitivně a lehce ovládá. Vysává a vytírá, nejprve sebere nečistoty a potom umyje podlahu. Funkce automatického navlhčování utěrky, integrovaný zásobník a možnost přidat během úklidu vlhkost na odstranění obzvlášť odolných skvrn jsou vychytávky, které z úklidu dělají jednoduchou činnost bez stresu – dokonce i pro muže, kteří jsou jindy k domácím pracím zdrženliví. A navíc, Kobold SP600 se dá použít na jakékoli pevné podlaze – dokonce i na náchylných parketách.

O inovacích nového čističe pevných podlah Kobold SP600 se více dozvíte na stránkách vorwerk-kobold.cz. Můžete si zde také domluvit nezávazné osobní předvedení přímo u vás doma.

VORWERK CZ k.s.
Divize Kobold
Pod Pekařkou 1/107
147 00 Praha 4

311 total views, 1 views today