Milujete podzim? Dokažte to vřesem!

Rate this post

Vřesy a vřesovce jsou neodmyslitelně spjaté s podzimem, i když začínají kvést již v pozdním létě. Jsou natolik tvárné, že se z jejich květy obalených větviček dá doslova kouzlit. I když jsou vřesům připisovány léčebné účinky, my se dnes podíváme na to, jak vřes využít k výzdobě ve formě podzimní dekorace.

Foto: tulka.pl

Okouzlující vřesové srdce vzniklo vyvázáním velkého množství větviček obalených růžovými květy na základ ve tvaru srdce. Základ může být buďto polystyrénový, slaměný, nebo stačí ohnout kovové ramínko do tvaru srdce.

Foto: pinterest.com

Krásný věnec z vřesu doplňují půvabné laty květů hortenzií. Jejich podobné barevné ladění nahrává podzimním barvám. Při výrobě věnce pracujte s čerstvým ohebným materiálem. Sušené květy vřesů i hortenzií jsou příliš lámavé, než aby se vám z nich podařilo vytvořit takto bohatý věnec.

Foto: casadiez.elle.es

Čistota a jednoduchost na vás dýchne z tohoto podzimně laděného aranžmá zpracovaného do dřevěné nádoby ve tvaru mísy. Zelené chryzantémy a růžový vřes se vzájemně hezky doplňují. Dřevěný materiál plně respektuje sepětí s přírodou. Vždyť podzim v přírodě je opravdu krásný. A díky těmto aranžím si jej můžeme přenést i do svých domovů.

Foto: pinterest.com

Věděli jste, že vřes se během středověku používal jako základní surovina pro výrobu piva? Bylo to ještě před tím, než se začal využívat chmel. My ale z vřesu nebudeme vařit pivo, nýbrž vyrábět dekoraci na svíčku. Nějaká ta zavařovací sklenička se jistě najde v každé domácnosti, a kousek bílého provázku také. Na přilepení vřesu postačí transparentní lepidlo.

Foto: dedawanda.com

Příjemné zákoutí na zahradě nebo u vchodu do domu lze ozvláštnit dekorací naaranžovanou z vřesů, myrtičky a břečťanu. Staří Slované věřili v pomoc vřesu proti zlým silám. Tak když budete mít takovouto dekoraci, jistě se zlé síly vyhnou i vašemu domu.

Foto: deavita.fr

Vřes, ať už bíle nebo růžově kvetoucí, představuje velmi zajímavou a pro dekorace hodnotnou rostlinu. Uložený v zajímavých nádobách na květiny s krajkovým lemem vytváří velmi netradiční a zároveň okouzlující bytovou dekoraci.

Foto: melusineh.tumblr.com

Na vřes nemusíme zapomínat ani při výzdobě podzimních okenních truhlíků. I zde se uplatní velmi dobře. V kombinaci se stříbrošedým drátovcem, okrasnou kapustu s fialovými listy a s převislým panašovaným druhem břečťanu vytváří dokonalou okenní souhru.

Foto: mestergronn.no

A máme tu opět něco pro výzdobu vstupního prostoru do domu. Tentokrát v moderním stylu. Moderní bílé nádoby představují dostatečný prostor pro vyplnění vřesy, mechem a fialově kvetoucím nevadlecem. Homolovité a kulovité tvary mají polystyrenový základ, na něj je vrstven mech. Pro zpevnění mechu je využito okrasného zlatého drátku.

Foto: pinterest.com

Zde na pozadí bílých garážových dveří předvádějí svou jednoduchou krásu obří šedé nádoby dekorované růžově kvetoucími vřesovci. Tyto odolné rostliny se jen tak nezaleknout klesajících teplot a vydrží dlouho krásné. Často kvetou od července až do prosince.

Text: Zuzana Bohdalová

458 total views, 1 views today