Lapače snů v různých podobách – inspirujte se a vyrobte si svůj vlastní

Stará legenda severoamerických indiánů praví, že do lapače snů zavěšeného za hlavou spícího člověka se zachytí špatné sny. Zatímco špatné sny jsou k ránu zničeny denním svitem, dobré sny sklouznou po peříčku zpátky ke spící osobě. Ta má pak možnost s nimi dále pracovat. 

Foto: etsy.com

Každý lapač snů může vypadat jinak. Význam zde hrají jak barvy, tak jednotlivé talismany, které jsou do lapače snů zakomponovány při jeho vytváření.

Foto: spreesy.com

Peříčka v lapačích snů zachytávají vesmírnou energii. Filtrují sny. A jsou to právě peříčka uvázaná na konci kruhu, po nichž sklouzávají dobré sny zpět ke spící osobě.

Foto: pinterest.com

Síťka s uzlíky je v každém lapači tím nejdůležitějším. Zachycuje negativní síly a zároveň i děsivé sny. Indiánská stará tradice praví, že negativní energie se zachytí právě v této síti a nedostane se ke svému cíli, tedy ke člověku, který je symbolizován kamínkem v jejím středu.

Foto: pinterest.com

Kruh v lapači snů má hned dva významy. Má vyjadřovat jednak svět a také vesmír. Kruh má ochrannou funkci. Jeho úkolem je chránit kamínek ve středu, který představuje člověka.

Foto: cuded.com

Lapače snů mívají tu nejrůznější podobu. Jistou alternativou mohou být také lapače se stromem uprostřed. Vždy však musí mít kruhový tvar.

Foto: pinterest.com

Lapač snů v podobě moudré sovy má hned dva kruhy – dvě oči vyplněné síťkou. Síťka je symbolem harmonie a symetrie, a to je to, co zlí duchové nenávidí.

Foto: m.vk.com

Bílá barva, z níž je vytvořen lapač snů, symbolizuje klid a odpočinek. Právě podle převládající barvy lapače plní svou funkci.

Foto: besthomedecorideas.ml

Kruh, který je nedílnou součástí lapače snů bývá často vytvořen z vrbové větvičky a ta je následně omotána kůží. Tento kruh má zadržovat negativní vlnění.

Foto: etsy.com

Modrá barva představuje klid, hnědá je barvou přírody a zdraví.

Text: Zuzana Bohdalová

275 total views, 2 views today