Kuchyňské mísy pro vaši inspiraci

Rate this post

Máte rádi moderní vybavení bytu? Sledujete rádi trendy? Pak vás jistě osloví i náš výběr kuchyňských mís, které přispějí k radosti z vaření a přípravy pokrmů pro vaše blízké.  Pořiďte si tedy mísy, které vás budou bavit. 

Foto: westelm.com

Je pravda, že i věci zdánlivě obyčejné se mohou stát zajímavým bytovým doplňkem. Podobně tomu může být třeba i s kuchyňskou mísou. Vyberete-li si dobře, jistě se mísa stane zajímavým dekorativním prvkem.

Foto: williams-sonoma.com

Měděná míchací mísa s kroužkem místo držadla je nejen praktická, ale i krásná, a to díky nezvyklému použitému materiálu. Díky zaoblenému tvaru je potřeba ji ukládat na stojan, ten ovšem s mísou vytváří zajímavý kompaktní celek.

Foto: createandbarrel.com

Tato salátová mísa je vyřezávaná ze dřeva akácie. Dřevěné věci jsou krásné a u nábytku, kuchyňského vybavení a bytových dekorací to platí tím spíše. Čerstvý křehký jarní salát vám z těchto misek bude zvlášť chutnat.

Foto: uncommongoods.com

Mísy a misky pro využití v kuchyni mohu být zhotoveny z těch nejrůznějších materiálů. Zajímavým trendem jsou kombinované mísy, kdy základ tvoří skleněná hladká základna, na kterou je možné položit jako víko část dřevěnou opatřenou i stojanem na banány. Díky tomuto chytrému způsobu zavěšení se banány neotlačí. 

Foto: highstreetmarket.com

Proutěné mísy jsou neméně působivé, vždy mají punc originality. Na trhu jsou však k dostání i mnohé designové mísy, například ze slinutého polyamidu, z leštěného nerezu, z kouřového skla, nebo také z barevného plastu, které v kuchyních využíváme nejčastěji, hlavně kvůli praktické stránce. 

Foto: crateandbarrel.com

Velmi zajímavě působí kompozice ze dvou stejně provedených skleněných mís ve dvou odlišných velikostech. Ideální pro servírování pohoštění pro přátele.     

Foto: skagerak.dk

Netradičně řešená dřevěná miska na ovoce. Vynikne v ní ovoce nebo zelenina různých barev. Navíc ovoce na misce dýchá a nekazí se tak rychle.

Foto: thomortiz.tumblr.com

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli mísu, měla by být zajímavým doplňkem vašeho kuchyňského prostoru a komponentem, který souzní s daným prostředím.

Text: Zuzana Bohdalová

154 total views, 1 views today