Kolo jako součást interiéru aneb Jak bydlí cyklofanda

Rate this post

Ti, kdo mají v domě kolárnu, garáž či sklep mají uskladňování kol jednoduché. Ovšem ne každý má tu možnost, a tak je třeba v některých případech svůj bicykl uskladnit přímo v interiéru a často navíc v malém bytě velkoměstské zástavby. Naštěstí díky různým držákům, závěsům a úchytům je možné udělat z kola doslova bytovou dekoraci. 

Foto: folowthecolors.com.br

Cyklonadšenci bydlící v menších bytech rádi vyhradí svému sportovnímu či dopravnímu prostředku takové místo, kde je kolo dobře zaparkované a umístěné dostatečně stabilně. Držák připomínající retro stoličku nezabere moc místa a dá se v bytě umístit prakticky kamkoli.

Foto: smallspaces.about.com

Dobrou vychytávku představuje speciálně uzpůsobená nižší otevřená skříňka. V desce její horní časti jsou dva výřezy, které slouží k pevnému usazení kola. Kolo je v nich dostatečně stabilní a nezabírá žádný prostor na zemi. Vzhledem k bílé barvě skříňky je třeba usazovat do ní kolo pouze v čistém stavu.

Foto: chol1.cl

Do moderního interiéru skvěle zapadne bílý držák na kola s vestavěným osvětlením. Podobně jako v otevřené skříňce jsou obě kola zasunuta do výřezů, které odpovídají šířce pneumatik. Moderní kolo jakéhokoli typu se tak stává nedílnou součástí interiéru.

Foto: douglassolutions.wordpress.com

Držáky na zeď se uplatní v této variantě upevnění kola ve vestavěné skříni. Pohodlně se tak vejdou i dvě kola nad sebe. Podobnou variantu ukládacího prostoru pro dvě kola může nabídnout spodní část výklopného dvojlůžka.

Foto: appartmenttherapy.com

Pro zavěšení kol na zeď slouží mnoho druhů různých držáků. Při jejich nákupu se soustřeďte na to, zda budou části háků v kontaktu s rámem kola, a zda jsou jako ochrana před poškozením kola polstrované. Umisťování kol je snadné do držáků pro vodorovné usazení kola. Takové držáky by měly být v rozevřené poloze zaaretované, díky tomu bude ukládání kola výrazně snazší.

Foto: waifair.com

Svislá ocelová rozpěrná tyč s posuvnými dvojháky je skvělou variantou, jak využít dostatečně prostor pro uskladnění dvou kol nad sebou. Výška háků na usazení rámu kola je snadno nastavitelná.

Foto: amazon.co.uk

Ideální k vysokému stropu je umístění kola na kladkový držák. Kladkový mechanismus zabezpečuje, že kolo dokážete umístit dostatečně vysoko i s vynaložením minimálních sil. Naprosto postačí uchytit kolo za řídítka a sedlo a pak už jen vytáhnout kolo ke stropu.

Foto: overclockers.at

V zimním období, kdy ukládáme obvykle kola k delšímu spánku, jim můžeme „ustlat“ například v rámu obrazu a udělat tak z bicyklu malé umělecké dílo hodné vystavení.

Foto: linusbike.com

Jak kolo, tak i rám samotný na sebe mohou pozitivně upozornit, stanou-li se součástí například vašeho obývacího pokoje. V takovém případ to bude chtít pěkný netradiční rám vyrobený na mísu vašemu kolu. No uznejte, že tomuto stylovému bicyklu i s netradičním svisle orientovaným stojanem to v obývacím pokoji opravdu sluší.

Text: Zuzana Bohdalová

329 total views, 2 views today