Kanadský šindel – spolehlivá střešní krytina i při extrémním počasí

Kanadské šindele patří k vysoce kvalitním typům asfaltových šindelů. Na náš trh kanadské šindele dodávají přední světoví výrobci: IKO a CRC. Spousta výhod činí z kanadského šindele široce využívaný produkt v oblasti střešních krytin. Navíc jsou kanadské šindele nabízeny v širokém spektru barev a tvarů, takže si vybere opravdu každý.

kanadske-sindele-cambridge-xpress-aged-redwood

Několik výhod v jednom

V porovnání s dalšími tradičními materiály mají kanadské šindele mnoho výhod. Kromě nízké pořizovací ceny jsou to ještě skvělé izolační schopnosti a extrémní odolnost vůči povětrnostním vlivům. To vše kanadský šindel může nabídnout svým uživatelům. Je třeba ovšem zmínit také přirozený a moderní vzhled, nízkou hmotnost a snadnou montáž.

kanadske-sindele-armour-shield

Extrémní počasí jej neohrozí

Od polárních mrazů až po extrémní vedra tropického léta, včetně náhlých výkyvů počasí a veškerých nepříznivých vlivů je schopen kanadský šindel překonávat. K tomu jako bonus je i náležitá zvuková izolace, kterou oceníte například při krupobití. Větrným poryvům nebo vichřici, která může dosáhnout rychlosti až 220 km/hod, mrazu, ledu, sněhovým přívalům, tomu všemu je kvalitně provedená střecha z kvalitního šindele schopna odolávat. Taková střecha je navíc odolná i UV záření. Čím je způsobena tato vysoká odolnost? Jednak vysokou stabilitou nosné skelné vložky a také dalšími vnějšími úpravami. Vnější části tašek jsou pokryty granulátovým posypem, to činí z asfaltového kanadského šindele střešní prvek s extrémní odolností a o velké stabilitě, navíc s dokonale zajištěnou výslednou ochrannou vrstvou.

kanadske-sindele-victorian-forest-green

Nízké pořizovací náklady

Při poptávce střešní krytiny zákazníci často požadují co nejvyšší kvalitu za přijatelnou cenu. Často mají omezený rozpočet. Kanadský šindel nabízí nejen skvělou cenu, ale i další výhody. Je tedy častou volbou, která nezatíží rodinný rozpočet. Při rozhodování hraje svou roli také úspora ve financování montáže. Jejich nízká hmotnost rovněž umožňuje pokládku nových šindelů na šindele stávající. Odpadá tedy nutnost rekonstrukčních či renovačních prací. Je tu ještě možnost upravit šindel tak, že se zbylý materiál ořízne, a tak se získají původně finančně náročné střešní díly, jako například hřebeny nebo nároží, za minimální náklady. Zcela minimální jsou také dodatečné náklady na údržbu již hotové střechy.

 

Text: Zuzana Bohdalová

Foto: IKO s.r.o.

monolu.cz