Kam zrcadlo patří a kam už ne

Rate this post

Zrcadla dovedou opticky zvětšit prostor, mají schopnost přidat více světla do tmavých místností. V interiéru mohou sloužit jako zajímavá dekorace, ale je třeba vědět, kde bychom si jejich umístěním mohli více ublížit než pomoci.  

Zvláště zajímavé kousky můžeme v interiéru využít jako působivou dekoraci, například místo obrazu. Pochopitelně se bez zrcadla neobejdeme ani před žádným odchodem z domu, abychom si ověřili, zda je náš make up, účes a oděv v pořádku a můžeme vyrazit ven. Proto má zrcadlo své nezastupitelné místo v koupelně, v předsíni, případně v šatní skříni. Ale existují i místa, kde by mohlo zrcadlo odrážet dokonce negativní energii.

Až zdvojnásobení prostoru

zrcadlo 3

Například v úzké chodbě, kde sice netrávíme mnoho času, ale cítíme se tam stísněně, se vyplatí umístit dvě zrcadla proti sobě. Dvě zrcadla umístěná na protějších stranách nám mohou dodat pocit doslova nekonečné místnosti.

Potřebujete prosvětlit temný kout

Chodba bez oken, ale i místnost s jedním, ale malým oknem, případně temný kout v bytě, to jsou místa, která logicky potřebují prosvětlit. Nastavte zrcadlo ve správném úhlu tak, aby odráželo denní světlo anebo umělé osvětlení například z lampičky a hned se budete v takovém prostoru cítit lépe a příjemněji. Jen pamatujte na to, že vás odraz ze zrcadla nesmí oslňovat například při posezení na gauči, ani při práci.

Zrcadlo zkrášlí váš interiér

zrcadlo 2

Zrcadlo v působivém rámu, nebo zrcadlo obří velikosti či nezvyklého tvaru bude ve vašem interiéru působit jako zkrášlující prvek. Naopak menší zrcadlo lze dobře kombinovat s fotorámečky na zdi anebo vyplní prázdný prostor na některé ze stěn. Vyzkoušejte různé kombinace anebo vytvořte koláž z obrázků a zrcadel.

Co od zrcadla očekáváte

zrcadlo 1

U některého zrcadla se potřebujete vidět celí, abyste mohli případně poupravit svůj zevnějšek, u jiného postačí, když uvidíte svou tvář. V koupelně můžete umístit nastavitelné zrcadlo, aby se v něm viděli všichni členové rodiny. Pamatujte ale na to, že zrcadlo by mělo opravdu vypadat jako pěkný a zároveň funkční doplněk interiéru a ne si doma vystavit něco, co už dávno dosloužilo a nevypadá právě dobře.

Kam zrcadlo nepatří

Zrcadlo se právě z důvodu, že násobí světlo, nehodí do ložnice, kde všichni přivítáme pro spaní tmu a ticho. Abyste předešli zmatenosti v mozku a případné přecitlivělosti na různé podněty a rovněž s tím související nervozitě, nedávejte si do bytu ani mnoho zrcadel, ani příliš lesklých ploch. Vyhnete se tím zbytečné podrážděnosti, kterou byste v takovém bytě pociťovali.

Text: Zuzana Bohdalová

Foto: Shutterstock.com