Kam s ním aneb Dřevo do krbu

Topíte nebo si přitápíte doma v krbu? Pak by vás mohla zajímat možnost jak a kde dřevo v domácnosti uskladnit, aby bylo po ruce a vždy připravené k zatopení. Půjdete-li na uskladnění dřeva v interiéru originálně a s nápadem, stane se jak netradiční součástí vašeho bytu, tak zároveň jeho funkční dekorací.

Foto: terraza.It

Podívejte se na dřevo jako součást interiéru. Z estetického hlediska to není nic nemožného, i když se jedná o surové dřevo. Prakticky stačí mít úhledná polena nebo kusy dřeva naskládané buďto netradičním způsobem anebo v neobvyklém držáku, úchytu, nádobě případně speciálním vozíku. Projděte si s námi naše inspirativní fotografie a hned uvidíte, kterou z variant byste měli doma nejraději.

Foto: trendir.com

Moderní domácnost si vyžádá zvlášť netradiční řešení. Využijte atraktivního vzhledu dřeva a vyskládejte jej na okraji stěny, či v rohu v blízkosti topného tělesa. Takto získané zákoutí nikoho nenechá na pochybách, že v tomto bytě se žije útulně a prostředí i hostitelé se snaží o hřejivou atmosféru.

Foto: pinterest.com

Naprosto snadné řešení nabízí vyskládání dřeva do polic podél stěn. Vejde se ho tam opravdu hodně a navíc budete mít po ruce neustále dostatečnou zásobu polínek na zatopení v krbu.

Foto: apartmenttherapy.com

Zásobníky na dřevo vhodné pro interiérové použití mohou mít nejrůznější tvar i velikost. Zajímavou možnost nabízí tyto prostorné police, kam se může dřevo ukládat průběžně. Zásobníky mohou být v těsné blízkosti krbu a plnit nejen svou funkční, ale i dekorační úlohu.

Foto: inspirationgreen.com

K takto uloženému dřevu se dostanete snadno a pohled na takovouto dekoraci vás zároveň nikdy neomrzí. Umístění zásobníku v blízkosti dveří umožňuje průběžné doplňování zásob zvenčí dovnitř.

Foto: scoutblogging.com

Šikovný kovář si s tímto typem stojanu rychle poradí a vás bude doma hřát pocit, že jeho takřka umělecké dílo máte neustále na očích, a že vás zásoba dřeva v něm bude hřát dlouho do noci.

Foto: frontgate.com

Povedený kovaný vozík vám umožní jednoduchou přepravu nákladu dřeva zvenčí do místnosti s krbem. Navíc působí i velmi esteticky, takž může postát v prostoru interiéru, aniž by působil jakkoli rušivě.

Foto: alexpoleironwork.co.uk

Další záležitost hodná pořádného fortelného kováře. No řekněte, kdo by odolal takovémuto kousku, který po naplnění dřevem získá vzhled obručí na dřevěném sudu.

Foto: plowhearth.com

Obruč na kolečkách, i tak by se dalo označit toto místo ideální nejen pro uskladňování, ale i pro převoz dřeva na otop. Fantastický nápad.

Foto: i.pinimg.com

Přímo sadu uskladňovacích míst a předmětů nabízí tento pohled do jinak minimalistických prostor, kde přítomnost krbu spíše tušíme.

Text: Zuzana Bohdalová

735 total views, 1 views today