K podzimu patří působivé dekorace

Rate this post

Podzim plný barev, dozrávajícího ovoce a různorodých plodů nahrává všem tvořivým. Mnohdy stačí vyrazit na procházku za město anebo navštívit svou podzimní zahradu či blízký les a máte spoustu materiálu na výrobu okouzlujících podzimních dekorací.

Foto:scontent-Ihr3-1.xx.fbcdn.net

Z mochyně židovské a vrbových prutů můžete splétat okouzlující věnce. Přidejte pár snítek bobulemi ozdobených větviček, například hlohu, šípkových růží nebo pámelníku a pak už stačí váš podzimní výtvor pověsit na vstupní dveře, aby srdečně vítal vaše hosty hned u vchodu.

Foto: Vk.com

Kousek zaobleného kmínku nebo silnější větve je ideální na výrobu nožky k dekoraci z listí a plodů. Nasbírané drobnější listy v krásných podzimních barvách spojené do kytek budou dlouho zdobit vaši zahradu, zápraží nebo okenní parapet.

Foto: pinterest.com

Klasikou mezi podzimními dekoracemi se v posledních letech staly dýně s květinovou přízdobou. Do vyříznutého otvoru odpovídajícího přibližně 1/6 dýně vložte zelenou aranžérskou hmotu florex ve tvaru půlměsíce a seřízněte ji tak, aby po vsunutí do otvoru v dýni byla nižší než vnější obvod dýně. Zbývající mezeru vyplníte vypichováním sušených květů, bobulí, vláken odkvetlých rostlin a můžete přidat i miniaturní okrasná jablíčka.

Foto: pinterest.com

Tato jednoduchá, přitom velmi působivá podzimní dekorace vznikla z plátu dřeva z poraženého kmene stromu, z podzimních plodů a květů. Nejvýrazněji na celé dekoraci působí dokonalé květy slunečnic a dekorativní malé dýně světlých barev.

Foto: pinterest.com

Skvělý nápad je ozdobit si jednoduchou kresbou hladké kaštany, které na podzim sbírá snad každý. Zvolte jednoduché motivy a světlé odstíny barev. Výsledek jistě nadchne nejen vás, ale i vaše návštěvy.

Foto: blogthesign.com

Malé dekorativní dýně skvěle poslouží i jako malé podzimní lucerničky. Postačí seříznout dýním horní část, kde byla stopka a vydlabat kousek dužiny velikosti čajové svíčky. Miniaturní svíčku pak vložíte do otvoru, zapálíte a příjemná večerní atmosféra podzimu je zaručena.

Foto: beneathmyheart.net

Vyzdobit vstupní prostor u dveří takovouto krásou, to znamená přece jen o trochu více péče, než jsme si ukázali u předchozích dekorací. Mezi kyblíky a nádoby s listopadkami postavte několik oranžových dýní různých velikostí. Žlutá a bílá barva květin rozzáří i potemnělejší prostory. Na dveře vyrobte jednoduché, ale efektní věnce například z rakytníku nebo jeřabin.

Foto: candies-for-my-eyes.tumblr.com

Nezapomeňte, že podzimní barva listů je tou nejkrásnější, a tak si vytvořte pár jednoduchých dekorací i z nich. Za listy nic nezaplatíte a najdete je všude. Tvořit pak můžete podle návodů na internetu, nebo jen tak podle sebe nebo momentální nálady.

Foto: pinterest.com

Betonovou šedou mísu rozveselíte snadno. Do středu mísy vložte kruh vyřezaný z aranžovací hmoty. Do spodní části kruhu vpichujte větvičky buxusu, nad ně vrstvu fialových květů vyšších rozchodníků. Nad nimi vytvořte pás z červených šípků a vrchní část zakončete položením celých vlašských ořechů a malých okrasných jablíček. A krásná podzimní dekorace je hotová.

Text: Zuzana Bohdalová

325 total views, 1 views today