Jarní interiérová aranžmá ve vintage stylu

Jaro je nejočekávanějším ročním obdobím. Všechna ta svěží zeleň a rozkvétající příroda nám dodává tolik síly a energie, že bychom si jí kousek měli přenést i k sobě domů. Ve spojení se zajímavými nádobami, co už něco pamatují, vytváří jarní květiny v interiérech nebývale zajímavá a okouzlující aranžmá. Pojďme se jimi inspirovat.

Foto: lushome.com

Jaro a veselá zeleň, na kterou je radost pohledět, vytváří dokonalou barevnu dvojici zvláště s bíle kvetoucími kytkami. Vybereme-li pro svůj domov sedmikrásky, konvalinky nebo třeba hyacinty, můžeme je uložit do zajímavých čistě bílých džbánků anebo do již nepoužívaných cukřenek a všude budou vypadat skvěle. 

Foto: familyholiday.net

Modré hyacinty ve staré pozinkované konvičce s nádechem patiny rozzáří a provoní každou kuchyni. Nejlépe bude celá kompozice působit na dřevěném podkladu. Okolo nádoby rozložte cibulky nebo klíčící sazečku a vše kolem se tak ponoří do jarního hávu.

Foto: 88trenddecor.com

Stará plechová mísa poslouží k vytvoření krásné bílo-zelené kompozice. Sádroví ptáčci, malé hnízdečko spletené z uschlé trávy a pár hrstí drobných oblázků vytvoří atraktivní podklad pro svěže zelenobílé rostliny. Dekorace tohoto typu se hodí jak do moderních, tak do klasických interiérů.

Foto: pomponetti.com

K jarou  neodmyslitelně patří cibuloviny. Kromě narcisů, modřenců a ladoněk jsou to i  tulipány a pryskyřníky. Takto poutavou výzdobou vytvořenou právě z nich nemusíte ve svém bytě nijak šetřit. Do každé místnosti připravte jednu, která bude odrážet příchod jara ve veselých barvách. 

Foto: pinterest.com

Starý hrnec na vyvařování sklenic nebo plenek po dětech již sice dosloužil. Možná má už i nějakou tu dírku a mohl by protékat, tak do něj raději vložte velkou zavařovací sklenici a do ní uložte všechnu tu žlutou jarní nádheru.

Foto: lushome.com

Bez primulí všech možných barev by to nebylo ono. Nyní na jaře je seženete v každém obchodě za pár korun, přesto nadělají spoustu parády a rozzáří i ten nejtmavší kout vašeho bytu. Kolem porcelánových bílých nádob rozložte staré nepoužívané formičky a zátiší s jarními květinami je hotovo.

Foto: pinterest.com

Starý šedý lavor už dávno k mytí nepoužíváte a bylo vám líto ho vyhodit? Tak přesně teď přišla jeho chvíle. Bude se vám hodit pro vytvoření krásného jarního aranžmá, které může stát jak uvnitř v bytě, tak třeba na balkoně nebo u vchodových dveří.

Foto: gapphotos.com

Pro vytvoření zajímavého zákoutí vám může posloužit i starý rendlík nebo nočník. Vespod nechejte vrstvu keramzitu, který nahradí drenáž, nahoru nasypejte čerstvou zeminu. Vysaďte nakvétající cibule nižších narcisů a ty po zasypání další vrstvou zeminy zakryjte mechem. Ten udrží půdu déle vlhkou. Aranžmá dotvořte splétaným věncem z vrby nebo přísavníku, případně z březových nebo modřínových větviček.

Foto: bestgardenimages.online

Macešky, modřence a sedmikrásky pohromadě, dělící se o místo uvnitř jedné kulaté nádoby objevené na půdě nebo ve sklepě se budou vyjímat venku na denním světle stejně dobře jako uvnitř, u vás doma. Díky zajímavému tvaru můžete nádobě odpustit i sem tam nějakou tu usazenou nečistotu, zbytky vápna nebo trošku rzi.  Aspoň můžete říct, že co je staré, to je milé.

Foto: hidlesundet.blogspot.no

Stará vybledlá a od hřebíků trošku zrezivělá dřevěná bedýnka je fantastický nápad, jak vystavit rozkvétající jarní cibuloviny, třeba právě na kuchyňské kredenci. Velký železný půloblouk sloužící k přenášení bedýnky se ukázal jako velmi praktický. Staré skleněné lahve barevně korespondují s modrými květinami v bedýnce a dalším spojujícím prvkem jsou pak velká a malá vajíčka.

Foto: commonground-do.com

Par březových větviček nasbíraných na procházce jarní přírodou a dva až tři svazky předpěstovaných narcisových cibulí vytvoří dokonalou a po všech směrech půvabnou květinovou dekoraci.  Uložte ji do staré jídelní mísy nebo jiné nádoby s patřičnou patinou a vintage Velikonoce mohou vypuknout!

Foto: meganbrookehandmadeblog.com

Dřevo jako přírodní materiál nikdy nezklame, a to ani jako dekorace v omšelém stylu. Vůbec nevadí, že bedýnka už se začíná rozpadat. Pěkně ji tedy svážeme pevným rustikálním motouzem a zase bude sloužit.

Text: Zuzana Bohdalová

121 total views, 1 views today