Jaká lavička se bude nejvíce hodit do vaší zahrady – inspirace pro vás

Léto se blíží takřka nezadržitelně a všichni budeme trávit co nejvíce času venku v přírodě a také na svých zahradách. A není nad to mít na zahradě nějakou pěknou a také pohodlnou lavičku, na které se dá hezky odpočívat. Nemusí to být nutně jen nová nebo koupená lavička, může být klidně i recyklovaná, například ze starých židlí, nebo z postelového rámu. Nechejte se inspirovat naší obrazovou galerií zahradních laviček v různých formách, barvách a stylech. 

 

jaka lavicka do vasi zahrady 1

Foto: pinterest.com

Čelo starého dřevěného lůžka může stejně dobře posloužit jako opěrka zajímavě řešené zahradní lavičky. Bíle natřená se zeleným polstrem se bude do zahrady na trávník skvěle hodit.

jaka lavicka do vasi zahrady 2

Foto: homedit.com

Zcela moderní lavička z dřevěných latěk zasazených do betonových rámů po okrajích se bude hodit spíše k moderní vile anebo na zahradu či terasu některého z nízkoenergetických domů.

jaka lavicka do vasi zahrady 3

Foto: ana-white.com

Světle modrá je sice pro zahradu poněkud nezvyklá barva. Ovšem to nic nemění na tom, že se v mnoha zahradách skvěle uplatní. Díky měkkým barevným polštářkům bude posezení na ní nejen příjemnější, ale i veselejší.

jaka lavicka do vasi zahrady 4

Foto: pinterest.com

Na barvě nezáleží anebo ano? Může to být klidně i lila nebo jasně zářivě fialová. Obě vám připomenou levandulová pole a díky nim si tak můžete představit, jaké by bylo asi posezení v půvabné levandulí provoněné krajině, v Provence.

jaka lavicka do vasi zahrady 5

Foto: pinterest.com

Tato zelená lavička má boční opěrky vyrobené z opěradel starých židliček. Zádovou a sedací část tvoří několik rovných desek připevněných k opěrkám židliček. Zelený nátěr je do zahradního prostředí skvělou volbou. Jen dbejte na to, abyste vybrali jako nátěrovou barvu takovou, která je vhodná do exteriéru.

jaka lavicka do vasi zahrady 6

Foto: pinterest.com

A opět tu máme jednu zdařilou předělávku. Z kovového rámu postele vznikla přiděláním dřevěné sedací části a koleček pro pojezd mobilní lavička, která se dá snadno přemístit kamkoli je potřeba.

jaka lavicka do vasi zahrady 7

Foto: kitchenfunwithmy3sons.com

Kovové čelo (nyní spíš opěrka) a nohy byly původní součástí dvojlůžka. Stará dřevěná paleta rozdělaná na jednotlivá prkna posloužila k výrobě sedáku.

jaka lavicka do vasi zahrady 8

Foto: pinterest.com

Modernistická lavička v netradičním barevném provedení se hodí k posezení na každé rovné ploše v okolí domu anebo na zahradě. Vyrobená je z dřevěných latěk a natřít si ji můžete pochopitelně ve své oblíbené barvě.

jaka lavicka do vasi zahrady 9

Foto: architectureartdesigns.com

A na závěr jsme si pro vás nechali na výrobu snadnou lavičku, kterou hned tak nějaký poryv větru nepřevrátí. Do horních otvorů v betonových prefabrikovaných dílcích jsou zasunuty dřevěné hranoly a na nich pak položeno polstrování. Tahle lavička bude potřebovat pevné podloží, na trávníku nebo hlíně by se vám mohla bořit do půdy.

 

Text: Zuzana Bohdalová

Foto: Shutterstock.com

 

 

monolu.cz