Jak vyzdobit podzimní okenní truhlíky

Rate this post

Podzim na vašem okně může být stejně barevný jako v přírodě. Okouzlující barvy můžete jednoduše přenést do svého okenního truhlíku. Rostliny kvetoucí i plodící na podzim jsou natolik pestré a různorodé, že si každý vybere ze škály svých oblíbených barev.

Foto: bhg.com

Fantastický ohňostroj barev v různých odstínech fialové a šedé přináší do truhlíku okrasná kapusta a listopadky (chryzantémy). Aranžmá je prosvětleno krémovými a bílými dýněmi odlišných tvarů a velikostí. Přidat můžete i kadeřávek.

Foto: deanfarrisstyle.blogspot.com

Na dekorování truhlíků se hodí chryzantémy, okrasná kapusta, dýně a další druhy tykví, břečťan, buxus, traviny, mechy, větvičky s šípky, větvičky hlohyní nebo hlohu, květy hortenzií, šišky různé velikosti a mnohé další přízdoby, které je třeba vždy sladit s celkovým vzhledem truhlíku.

Foto: wowwindowboxes.com

V bílých okenních truhlících vyniknou svěží podzimní barvy. Střed tvoří vysazené rostliny prosa, vedle nich je ponechán prostor pro jasně oranžové dýně, snad nejtypičtější rostliny našich podzimních zahrad. Okraje truhlíků lze doplnit například afrikánami, lichořeřišnicí nebo jakýmikoli dalšími rostlinami v oranžové a žluté barvě.

Foto: pinterest.com

Milovníci ptactva mohou podpořit své oblíbence tak, že jim do okenního truhlíku přidají nějaký ten chutný pokrm ze zrníček a semen slunečnice, čiroku, dýně, prosa nebo ořechů a naservírují jim chutné zobání do malých květináčů přímo v truhlíku.

Foto: shelterness.com

Klasika v oranžovo-zelených barvách je pro podzimní okenní truhlíky neodmyslitelnou součástí. Panašovaný břečťan přináší osvěžení v podobě bílých okrajů svých listů.

Foto: thecottagemarket.com

Hortenzie, tykve, kapusta a větvičky z některého z keřů, který máte na zahradě k dispozici, vytvoří na vašem okně zajímavou podzimní náladu. Držíte-li se výhradně přírodního vzhledu truhlíkového aranžmá, nikdy nekombinujte přírodniny s umělými doplňky.

Foto: pinterest.com

Podzimní novoanglické a novobelgické astry jsou rovněž skvělými květinami, které oživí vaše truhlíkové aranžmá. Do truhlíku astry vkládejte i s květináčem a zeminou, stejně tak to lze provést i s kapustou a chryzantémami. Celé hotové aranžmá pak ještě zasypejte zeminou a vyplňte volná místa v truhlíku a nezapomeňte vše zalít. Jednak zabezpečíte, že rostliny při suchém počasí nebudou žíznit, a jednak celé aranžmá získá na stabilitě. Vůči větru bude rozhodně mnohem odolnější.

Foto: ilovenowtown.com

Vkládáte-li do truhlíku i olistěné větvičky z keřů, zapichujte je do nasáklé zelené aranžovací hmoty Oasis. Prodloužíte tak trvanlivost celého aranžmá. Listí z něj hned neopadá. Větvičky bez listí stačí zapíchnout do zeminy v květináčích, nebo v truhlíku.

Foto: gardeninggazette.com

Vypichovaná aranžmá patří rovněž k velmi oblíbeným okenním dekoracím. V hnědém dřevěném truhlíku skvěle vypadají větvičky zeravu, cesmíny a jablka na špejlích. Šišky s bíle nabarvenými konci korespondují s panašováním na listech cesmíny.

Text: Zuzana Bohdalová

306 total views, 1 views today