Jak vyzdobit okenní truhlíky na zimu

Rate this post

Zdobení okenních truhlíku se zimním námětem je stejná zábava jako vysazovat do truhlíků na jaře nové květiny. Chce to jen popustit uzdu fantazii a podívat se na truhlík očima jiného ročního období. Využijte hlavně přírodniny, které nasbíráte při procházce v lese, a pak už stačí přidat jen nějakou drobnější dekoraci.

Foto: foregion.ga

Nemusíte se rozhodně bát ani výsadby rostlých živých stromků. Je potřeba jen vybrat vhodnou velikost stromků a ideálně je vysadit do lesní hrabanky. Povrch zeminy po zalití pokryjte mechem a do středu truhlíku vložte pěknou lampu. Na okraj truhlíku na kovovém háčku pak zavěste vlastnoručně vyrobenou dekoraci v přírodním stylu.

Foto: blumen-chopard.ch

Mnohé zimní truhlíky jsou zajímavou kombinací rostlých dřevin a vypichovaných větví nejrůznějších dalších jehličnanů. Pro sváteční ladění stačí zapíchnout několik baněk na špejli mezi větve a do středu aranžmá umístit velkou mašli.

Foto: i.pinimg.com

Nezapomínejte při zimní truhlíkové výzdobě ani na šišky. V dekoraci na okně se dobře uplatní zvláště ty velké. Budou dobře ladit i s koulemi vyplétanými z vrbového proutí. Umělá jablka nebo kdoule celou dekoraci zjemní a podtrhnou její přírodní ladění.

Foto: deavita.fr

Krásné okenní aranžmá může tvořit i sestavená kompozice z květináčů a proutěného košíku. Společným vánočním prvkem je pak drobné LED osvětlení a motiv hvězd.

Foto: i.pinimg.com

Červené bobulovité plody jsou nedílnou součástí mnoha vánočních a adventních aranžmá.  Pokud jich seženete dostatečné množství, můžete s nimi vyzdobit i okenní parapet.

Foto: i.pinimg.com

Velmi půvabně rozzáří vaše okno i decentní světlená výzdoba okenního truhlíku. Přidáním bílých nebo stříbrných hvězd mezi větvičky jehličnanů rozhodně nic nepokazíte.

Foto: pinterest.com

Jasně červená stuha jako by se táhla středem celého aranžmá vypichovaného do truhlíku vyloženého kokosovým vláknem. V něm je ukryta navlhčená zelená aranžovací hmota pro delší trvanlivost celého aranžmá. Přírodní ladění této okenní dekorace podtrhují i větvičky stálezelených okrasných keřů a velké šišky.

Foto: pinterest.com

Na vyplnění okenního truhlíku můžete využít nejrůznější zeleň od zeravu, přes borovici, jedli, eukalyptus, bobkovišeň nebo buxus. Příliš nespoléhejte snad jen na smrk, který relativně brzy shodí jehličí, i když je venku v chladu.

Foto: masymasmanualidades.blogspot.com

Na okno v závětří můžete jako vánoční dekoraci využít i různé velikosti baněk. Přece jen by byla škoda, kdyby se větru podařilo takto vyzdobený vánoční truhlík zničit.

Text: Zuzana Bohdalová  

382 total views, 1 views today