Jak vybírat židle a křesla pro malé děti

Na dětská křesla a židličky nelze pomýšlet jen jako na zmenšeninu nábytku pro dospělé. Dětský pokoj můžete vybavit jak designovým nábytkem nebo nábytkem vlastnoručně vytvořeným, vždy by však měl splňovat několik zásadních kritérií.

Foto: decosolitions.com

Při výběru sedacího nábytku pro děti vždy zvažte také to, jak dlouhou dobu na něm bude dítě sedět. Jakmile dítě do křesla nebo na židličku usedne, měla by se jeho chodidla opírat celou plochou o podložku.

Foto: decopeques.com

Ať už jsou židličky pro děti z plastu, ze dřeva, nebo kombinované z různých materiálů, vždy by měl být jejich povrch hladký, aby se dítě nezranilo. Další důležitou podmínkou je výhradní využití zdravotně nezávadných materiálů.

Foto: landofnod.com

K nákupu židliček pro děti přizvěte i své potomky, měli by si židličky sami vyzkoušet. Vy pak myslete na to, zda je židlička pro vašeho předškoláka dostatečně stabilní a bezpečná.  Pochopitelně by se měla vašemu dítěti také líbit.

Foto:wood4fans.tumblr.com

Židličky pro děti mohou zářit všemi barvami, ale mohou být i jednobarevné. Důležité je, aby ruce dítěte při práci v sedě byly na stolku v pravém úhlu.

Foto: diy-kids-furniture.space

Co se výběru dětského nábytku týče, rozhodně bychom neměli váhat při výběru z kvalitních materiálů, šetřit na dětech se nevyplácí. Navíc vás bude hřát jistota, že dítě si při hraní v dětském pokojíčku neublíží.

Foto: foter.com

Správnému sezení napomáhají i područky. Díky nim bude i houpací židlička pro malé děti bezpečnější. Pokud jste ji vyráběli sami, zvolte pro její povrch veselé a zdravotně nezávadné barvy a laky.

Foto: decosolitions.com

Děti mohou trávit čas při hrách v sedě nejen na židličkách, ale také na sedacích vacích, na houpacích židličkách, multifunkčních sedátkách, ale i na křeslech, která vypadají dočista jako ta pro dospěláky.

Foto: dekostile.com

Hlavním cílem při sezení by měla být snaha naučit dítě sedět správně a držet přitom tělo ve vhodné poloze. Je to důležité proto, aby nemělo dítě v budoucnu problémy se zády kvůli špatnému držení těla. Vyhne se tak bolestivým problémům s páteří.   

Foto: housetohome.co.uk

Sedací nábytek pro děti by neměl mít ostré hrany, neměl by být ze skla a zahrnovat zdravotně závadný materiál, nebo barvy. Další důležitou funkcí, kterou by měl dětský nábytek plnit je schopnost poskytnout dokonalý odpočinek po náročné hře.    

Text: Zuzana Bohdalová

121 total views, 1 views today