Jak se připravit na rekonstrukci

Rate this post
Rekonstrukce bytu je náročnou činností po finanční, psychické i fyzické stránce věci. Musíte si uvědomit, že na určitou dobu se váš byt změní z onoho útulného zabydleného hnízda, kde jste na konci každého dne hledali hnízdo a zázemí, na šílenou kůlničku dříví, plné práce a povinností. 

Jak se pripravit na rekonstrukci 1Rekonstrukci zadejte firmě

Není od věci promyslet i variantu zadání rekonstrukce firmě a na danou dobu z bytu odejít. To je ovšem risk, jelikož nemáte tím pádem architekta ani dělníky pod stálou kontrolou. Pokud chcete mít průběh rekonstrukce pod svým dozorem, stejně vám většinou nezbude, než zůstat doma. 

Plánujte rekonstrukci dopředu

Důležitou součástí rekonstrukce je její časové naplánování. Nechcete, aby trvala měsíce, ale zároveň ji nechcete uspěchat a asi nemůžete byt opustit na několik týdnů, aby se mohl renovovat kompletně celý najednou. Krokem číslo jedna u rekonstrukce je vytvoření rozpočtu, který je potenciálně benevolentní k nečekaným výdajům navíc. Rozpočet se samozřejmě protíná se stanovením potřeb, které chcete rekonstrukcí uspokojit. 

Chce to praktický přístupJak se pripravit na rekonstrukci 2

Přistupujte k rekonstrukci co nejvíce prakticky. Nejprve kupujte materiál a spotřebiče, pak až doplňky a textilie. Najděte správné a příznivé dodavatele materiálů i služeb. Firmu si ověřte recenzemi na internetu, nebo se snažte najít firmu, která se osvědčila vašim blízkým nebo známým, jejíž zařízení bytu se vám líbí nebo vás oslovilo. I k rekonstrukci bytu je zapotřebí stavebního povolení, neopomeňte tedy i tuto oficiální stránku věci a včas kontaktujte stavební úřady. 

Rekonstrukce je obrovská příležitost

Nezapomeňte, že rekonstrukce bytu je pro vás příležitostí konečně si byt přizpůsobit podle vlastních představ. Pokud rekonstrukce není vyloženě vaším koníčkem, k další rekonstrukci se pravděpodobně dostanete až v řádu následujících desítek let. Zařizovat byt můžete například i ve stylu Feng shui, což je způsob uspořádání interiéru tak, aby byl v rovnováze a harmonii energií. Jde o starověké čínské učení. 

Text: Zuzana Bohdalová

Foto: shutterstock.com