Jak se dá využít v domácnosti lak na nehty zcela netradičně

Rate this post

V minulých článcích jsme si řekli o tom, jak netradičně využít v domácnosti tuk na pečení, brambory, cibuli, olej nebo hliníkovou fólii. Nyní se zaměříme na netradiční využití laku na nehty. Není to zdaleka jen prostředek pro zkrášlování dámského zevnějšku. Ve chvílích nouze se může stát vydatným pomocníkem každého z nás.

Nápis na štítku

Často se stává, že se nápisy na různých štítcích rozmažou. Když ale štítek přetřete bezbarvým lakem, nápis pod ním toho vydrží mnohem víc.

Ochrana šroubků

Máte problém s rezivějícími šroubky na toaletě? Nalakujte je lakem na nehty, a to nejlépe dvěma vrstvami. Jednak se díky tomu přestane hýbat záchodové prkénko a vy navíc uchráníte šroubky před uvolňováním.

Otvory ve slánce

Koupili jste si slánku, která se vám moc líbila, ale až doma jste zjistili, že má příliš mnoho otvorů? A hodně solit je přece tak nezdravé! Jednoduše vezměte lak na nehty, zalakujte některé z otvorů ve slánce a hned máte denní příjem soli pod kontrolou.

Knoflíky na ovladači

Už se vám mnohokrát stalo, že jste se s ovladačem v ruce potmě u televize snažili přepnout na jiný program, ale rozladili jste si přitom televizi. Označte si nejpoužívanější tlačítka na ovladači fosforeskujícím lakem na nehty a budete mít po problému. Na tlačítka uvidíte spolehlivě i bez brýlí a za úplné tmy.

Odměrka na kbelíku

Pomocí odlišných barev laků na nehty si můžete na vnitřní straně kbelíku spolehlivě označit odměrky vždy po litrech. Budete-li v kbelíku míchat například barvu na malování bytu, budete vědět, kolik přesně barvy v kbelíku máte.

Škrábance na botách

Barevné laky na nehty vám mohou posloužit i k zaretušování drobných nedostatků a škrábanců na botách. Leštidlo na boty vždy neseženeme v odpovídající barvě bot, a tak barevné laky na nehty mohou přijít vhod.

Text: Zuzana Bohdalová

Foto: Shutterstock.com

235 total views, 1 views today