Jak působivě vystavit kaktusy v interiéru

Rate this post

Jste vášnivými sběrateli kaktusů? Každý, kdo k vám přijde na návštěvu, vaši sbírku obdivuje, ale vy byste ji chtěli ještě lépe vystavit a ukázat krásu jednotlivců ve sbírce? Přinášíme vám několik nápadů jak kaktusy vystavit, aby působily ještě zajímavěji a přitáhly pozornost každého zvídavého pohledu. 

Jak pusobive vystavit kaktusy v interieru 1

Kaktusaření má své kouzlo. Málokdo z nás může říci, že by ho kaktusy nikdy nezaujaly. Spíše bychom těžko hledali někoho, kdo je nikdy nepěstoval. Kaktusy jsou tak různorodou skupinou rostlin, že nás vždy dokážou něčím překvapit. Krása jejich výjimečných květů je rovněž velkým důvodem k radosti.

Jak pusobive vystavit kaktusy v interieru 2

Odlévané betonové pěstební nádoby se hodí stejně tak pro kaktusy, jako i pro jiné pokojové rostliny. Sjednotíme je buďto tvarově nebo barevně. Vždy více vynikne větší množství podobných nádob seřazených vedle sebe. Jednoduché zbarvení podpoří exotický vzhled kaktusů.

Jak pusobive vystavit kaktusy v interieru 3

Zajímavou přehlídku vašich výpěstků můžete vystavit také v plechovkách, které jste předtím nabarvili anebo oblepili například washi páskami, případně na ně vytvořili decoupage. Pracujete-li rádi vlastnoručně na takovýchto projektech, jistě máte už nyní v hlavě spoustu nápadů, jak se dá tento úkol různě obměňovat.

Jak pusobive vystavit kaktusy v interieru 8

Jistou alternativou DIY výrobku se může stát i vlastnoručně sestavený dřevěný truhlík na kaktusy. Díky němu je budete moci dle potřeby snadno přenášet a nestane se vám, že o některý z kaktusů zavadíte a vysypete ho z miniaturního květináčku ven.

Jak pusobive vystavit kaktusy v interieru 4

K zahození není ani nápad využít dvou nebo více patrový nosič na dobroty. Upečené mufiny nejsou o mnoho menší, než miniaturní kaktusy, a tak je pro jednou můžete právě za ně vyměnit.

Jak pusobive vystavit kaktusy v interieru 7

Zavěšené ve skleněných baňkách s otvorem na vložení a vysazení do zeminy s drenáží působí mini kaktusy neméně krásně. Jen je třeba dobře zvážit místo, aby bylo vhodné a nepřekáželo dennímu provozu místnosti.

Jak pusobive vystavit kaktusy v interieru 9

Zdají-li se vám klasické květináče z hnědé terakoty fádní a nezajímavé, ozdobte je vlastnoruční malbou. Stačí, když zvolíte dvě barvy, jako je tomu na naší ukázce. Zajímavý vzorek na nich udělá divy.

 Jak pusobive vystavit kaktusy v interieru 6

Zvolit můžete na pěstování kaktusů i nádoby s glazurou a netradičními tvary. Kaktusům se v nich bude dařit zvlášť tehdy, budou-li opatřeny otvorem ve dně, kudy bude moct odtéct přebytečná voda ze zálivky. V tom případě do nádob nemusíte dávat drenážní vrstvu.

Jak pusobive vystavit kaktusy v interieru 10

Ideálním umístěním pro sbírku kaktusů je okenní parapet a na něm malý praktický skleníček. Můžete si jej vyrobit doma, anebo zakoupit již hotový. K dispozici jsou takové mini skleníky v několika velikostech.

Jak pusobive vystavit kaktusy v interieru 5

Jak pusobive vystavit kaktusy v interieru 11

Foto: arredoeconvivio.com

A na závěr tu máme pro vás malou sbírku pěkně vydařených kaktusů z kartonového papíru. Ty mohou stát kdekoli, jen ne blízko otevřeného ohně.

linka

Text: Zuzana Bohdalová

Foto: Shutterstock.com, 1x arredoeconvivio.com