Jak na výběr tyčového mixéru

Na trhu je v současnosti takový výběr tyčových mixérů, že můžete stejně snadno narazit jak na skvělý model, který v kuchyni nebudete chtít dát z ruky, jako na model, který vám možná připraví jen zklamání a rozčarování. A právě proto, abyste zklamání předešli, jsme tu my s dnešním článkem.

Vysoká funkčnost a rychlé očištění

Všichni toužíme pracovat v kuchyni s nástroji, které nám ulehčí práci, budou tedy vysoce funkční a nebude potřeba jejich příliš složitá očista. Jestliže nám takový přístroj nabídne ještě nějaké ty funkce navíc, můžeme jej pak využívat častěji, než jsme plánovali. A právě po takovém modelu budeme společně pátrat.

Hlavní funkce ponorných mixérů

Široká škála použití tyčových mixerů zahrnuje kromě stěžejních funkcí, jako jsou schopnost promísit a nasekat ještě další přídatné funkce. Správný tyčový mixér by měl být schopen připravit majonézu i palačinkové těsto, dále rozmixovat smoothie nebo kojeneckou výživu a připravit bramborovou kaši, nasekat cibuli, bylinky nebo ořechy. Některé druhy, které mají v příslušenství zahrnuty i šlehací metly, zvládnou připravit i sníh z bílků nebo ušlehat šlehačku.

Odpovídající nástavce a maximální povolená doba provozu

I mixéry mají svá omezení, a tak je potřeba dodržovat u nich maximální povolenou dobu provozu. Nicméně by měly zvládnout dobře a zároveň rychle připravit požadovaný pokrm s použitím odpovídajícího nástavce. Při koupi tedy vybírejte přístroj, který obsahuje nástavce na to, co v kuchyni zpracováváte nejčastěji, a který má zároveň dostatečně dlouhou dobu povoleného provozu.

Dětská výživa vyžaduje mixování najemno

Ne každý ponorný mixér zvládne rozmixovat uvařené suroviny na tak jemnou konzistenci, že pokrm můžeme podávat našim nejmenším. Použité ingredience by měly být navíc rozmixované rovnoměrně. Takový úkol spolehlivě zvládnou jen ty nejlepší mixéry, a to za dobu 1,5 až 2 minuty.

Ne vždy odpovídá cena kvalitě

Pořízení toho nejdražšího modelu vám ještě nemusí zaručit tu nejlepší práci. A to platí i pro tyčové mixéry. Důležité je i to, jak se vám s nimi pracuje, zda se dobře drží i při delší práci a nebolí vás z nich ruka. I když jsou na trhu i mixéry bezdrátové – modely, které pracují na dobíjecí baterie, nelze je doporučit. Ukázalo se, že zvládnou práci maximálně po dobu 15 minut a pak je třeba nabíjet je dlouhé tři hodiny.

Více nástavců více funkcí

Některé mixéry mají zařazeny ve svém příslušenství i samostatné nádoby s vlastní otočnou čepelí, určené k sekání cibule, bylinek nebo ořechů. K jiným je přibalena metla na šlehání bílků, nebo šlehačky. Málokterý model mixéru vykonává spolehlivě všechny funkce, k nimž je určen. To se zvlášť silně projevuje tam, kde chcete sekat bylinky a ony se například omotávají na tyč mixéru, nebo místo nasekané cibule získáte na kaši rozemletou surovinu.

Proto doporučujeme soustředit se při výběru tyčových mixerů na to, k čemu je v kuchyni budete využívat nejvíce. Kvalita provedení této funkce by měla být pro vaše rozhodnutí prvořadá.

Text: Zuzana Bohdalová

Foto: Shutterstock.com

221 total views, 1 views today