Interiér v bohémském stylu

Podpořte náš magazín a sdílejte článek pokud se Vám líbil.

Každý prostor, každý umělecký kousek ve vás probouzí tvořivého ducha? Cítíte se nejlépe obklopeni útulným barevně vybaveným prostředím? Pak byste měli vyjádřit svou bohémskou podstatu i ve vašem interiéru. Pokud právě nesouzníte se severským minimalismem, pak právě boho styl může být vaše parketa.

interier_v_bohemskem_stylu_01

Foto: oldbrandnew.com

Sílu a energii hledejte v barvách. Bohémský styl je plný barev a nejen to, kombinuje navíc i tradiční prvky různých etnických skupin. V boho interiéru se nejčastěji setkáváme s přírodními materiály a také sem patří velké množství květin.

interier_v_bohemskem_stylu_02

Foto: ergdorfprincess.tumblr.com

Živé rostliny jsou vítanými společníky v každém bohémsky laděném interiéru. Zemité barevné tóny a přírodní materiály jako dřevo, ratan, vlna, bavlna, len, juta, to vše zde má své oprávněné místo.

 interier_v_bohemskem_stylu_03

Foto: modernhousemagz.com

Zde dali majitelé přednost ručně tkanému koberci v tmavých barvách, stěny jsou plné oblíbených předmětů, netradičně řešená dřevěná stolní lampa dobře poslouží při podvečerním čtení knih. Pohodlné křeslo částečně ukrývá polštář veselých barev. Také patina se v bohémském interiéru cení.

interier_v_bohemskem_stylu_04

Foto: pinterest.com

Zapomenout byste neměli ani na velké množství barevných polštářků různých velikostí, vzorů i barev. Bohémský styl je silně inspirován Orientem. Setkáváme se v něm s prvky gipsy stylu, s indiánskými nebo mexickými motivy, ale i se slovanským folklórem nebo prvky marockého bydlení.

interier_v_bohemskem_stylu_05

Foto: delightfull.eu

Působivé retro s rustikálním bambusovým stolkem, jutové a režné textilie, bavlněný přehoz přes lůžko a vyšívaný dělící závěs kombinují mnohé prvky z bohémského stylu. Stejně tak jako stěny zdobené sbírkou oblíbených talířů a nezbytné pokojové rostliny.

interier_v_bohemskem_stylu_06

Foto: belivindesign.com

Obří kaktus jako by zval k výletu do Mexika, vyplétaná židlička a ručně dělaný bílý přehoz jsou dílem šikovné tvořivé osoby. Rustikální dřevěný odkládací stoleček má své místo na ručně tkaném koberci. Je povoleno vrstvit koberce přes sebe a ani polštáři není třeba nijak šetřit. A nemusíte je nutně mít jen na pohovce, mohou se povalovat i na zemi.

interier_v_bohemskem_stylu_07

Foto: brit.co

Dostatek živé zeleně, rustikální pohovky, kůže a kožešiny, ručně tkané koberce z ovčí vlny a zajímavý obraz na zdi. Třeba právě takto můžete vyjádřit svou osobnost v bohémsky laděném interiéru. Fuchsiové odstíny opakující se na potazích polštářků, dřevěné prvky v podobě masivního rámu lůžka a podstavce na květiny to vše patří k boho stylu.

 interier_v_bohemskem_stylu_08

Foto: aparthmenttherapy.com

V boho interiéru se mohou objevit na zemi ručně tkané turecké kelimy, na zdech obrázky a fotografie, v poličkách sbírky oblíbených předmětů. Nemusíte se obávat ani využití plédů, dále zajímavých solitérů, které vyplní volná místa nebo taburetů a polštářů klidně i k sezení na zemi. To vše vytváří útulné místo pro vaše spokojené bydlení.

interier_v_bohemskem_stylu_09

Foto: urbanoutfitters.com

Mandaly, lapače snů, sbírka oblíbených knih, bavlněný ložní textil s etno vzorem, pokojové rostliny v drhaném závěsu v okně, to vše je svobodným vyjádřením vašeho bohémského já.

Text: Zuzana Bohdalová

Podpořte náš magazín a sdílejte článek pokud se Vám líbil.
monolu.cz