Interiér v bohémském stylu

Rate this post

Každý prostor, každý umělecký kousek ve vás probouzí tvořivého ducha? Cítíte se nejlépe obklopeni útulným barevně vybaveným prostředím? Pak byste měli vyjádřit svou bohémskou podstatu i ve vašem interiéru. Pokud právě nesouzníte se severským minimalismem, pak právě boho styl může být vaše parketa.

interier_v_bohemskem_stylu_01

Foto: oldbrandnew.com

Sílu a energii hledejte v barvách. Bohémský styl je plný barev a nejen to, kombinuje navíc i tradiční prvky různých etnických skupin. V boho interiéru se nejčastěji setkáváme s přírodními materiály a také sem patří velké množství květin.

interier_v_bohemskem_stylu_02

Foto: ergdorfprincess.tumblr.com

Živé rostliny jsou vítanými společníky v každém bohémsky laděném interiéru. Zemité barevné tóny a přírodní materiály jako dřevo, ratan, vlna, bavlna, len, juta, to vše zde má své oprávněné místo.

 interier_v_bohemskem_stylu_03

Foto: modernhousemagz.com

Zde dali majitelé přednost ručně tkanému koberci v tmavých barvách, stěny jsou plné oblíbených předmětů, netradičně řešená dřevěná stolní lampa dobře poslouží při podvečerním čtení knih. Pohodlné křeslo částečně ukrývá polštář veselých barev. Také patina se v bohémském interiéru cení.

interier_v_bohemskem_stylu_04

Foto: pinterest.com

Zapomenout byste neměli ani na velké množství barevných polštářků různých velikostí, vzorů i barev. Bohémský styl je silně inspirován Orientem. Setkáváme se v něm s prvky gipsy stylu, s indiánskými nebo mexickými motivy, ale i se slovanským folklórem nebo prvky marockého bydlení.

interier_v_bohemskem_stylu_05

Foto: delightfull.eu

Působivé retro s rustikálním bambusovým stolkem, jutové a režné textilie, bavlněný přehoz přes lůžko a vyšívaný dělící závěs kombinují mnohé prvky z bohémského stylu. Stejně tak jako stěny zdobené sbírkou oblíbených talířů a nezbytné pokojové rostliny.

interier_v_bohemskem_stylu_06

Foto: belivindesign.com

Obří kaktus jako by zval k výletu do Mexika, vyplétaná židlička a ručně dělaný bílý přehoz jsou dílem šikovné tvořivé osoby. Rustikální dřevěný odkládací stoleček má své místo na ručně tkaném koberci. Je povoleno vrstvit koberce přes sebe a ani polštáři není třeba nijak šetřit. A nemusíte je nutně mít jen na pohovce, mohou se povalovat i na zemi.

interier_v_bohemskem_stylu_07

Foto: brit.co

Dostatek živé zeleně, rustikální pohovky, kůže a kožešiny, ručně tkané koberce z ovčí vlny a zajímavý obraz na zdi. Třeba právě takto můžete vyjádřit svou osobnost v bohémsky laděném interiéru. Fuchsiové odstíny opakující se na potazích polštářků, dřevěné prvky v podobě masivního rámu lůžka a podstavce na květiny to vše patří k boho stylu.

 interier_v_bohemskem_stylu_08

Foto: aparthmenttherapy.com

V boho interiéru se mohou objevit na zemi ručně tkané turecké kelimy, na zdech obrázky a fotografie, v poličkách sbírky oblíbených předmětů. Nemusíte se obávat ani využití plédů, dále zajímavých solitérů, které vyplní volná místa nebo taburetů a polštářů klidně i k sezení na zemi. To vše vytváří útulné místo pro vaše spokojené bydlení.

interier_v_bohemskem_stylu_09

Foto: urbanoutfitters.com

Mandaly, lapače snů, sbírka oblíbených knih, bavlněný ložní textil s etno vzorem, pokojové rostliny v drhaném závěsu v okně, to vše je svobodným vyjádřením vašeho bohémského já.

Text: Zuzana Bohdalová