Inspirujte se našimi jmenovkami na vánoční dárky 

Originální jmenovky na dárky, ty vlastnoručně vyrobené, budou slavit u vánočního stromku jistě velký úspěch. Možná takový, jako dárky samotné. Tím, že jste věnovali svůj čas jejich výrobě, náležitě vyjádříte, že vám na obdarovaných opravdu záleží.

Foto: sizzix.co.uk

Ideální je zvolit si na výrobu techniku, která je vám blízká. Jmenovky nemusí být jen čistě papírové. Velmi půvabné jsou vyrobené kombinováním papíru a textilu.

Foto: pinterest.com

Tvrdé barevné papíry, na nichž vznikají hvězdy pomocí vykrajovací sady se vzorem hvězd, by měly být ideálně v tradičních vánočních barvách. Jsou-li dárky baleny do přírodního balicího papíru, béžové jmenovky budou ideální.

Foto: decoracioncomprometida.es

Baňky jsou typickým symbolem Vánoc, a tak jejich tvar můžeme dobře využít při výrobě jmenovek na vánoční dárky. Udělejte si šablonu baňky z tvrdého papíru a pak si obrysy baňky nakreslete na barevné papíry. Vystřižené baňky přivažte k dárkům tak, jako by baňky visely ze stromečku.

Foto: i.pinimg.com

Na výrobu jmenovek na vánoční dárky je možné využít mnoho forem papíru, ať už jsou to barevné papíry, tvrdý papír nebo vlastnoručně vyráběný ruční papír. Možností je nepřeberně, takže záleží spíše na vás, kterou techniku i druh papíru zvolíte.

Foto: i.pinimg.com

Dejte si záležet i na drobných detailech, jako je třeba dírka na provlečení stužky či provázku. Na tak malé ploše, jako jsou jmenovky, vynikne opravdu vše. Použijte tedy skutečně ostrou děrovačku, která nevyrobí dírku jen z poloviny, ale pěkně ji vysekne celou. Nepřehánějte to s množstvím lepidla.

Foto: etsy.com

Ideální je pro jméno uvedené na jmenovce využít některou z opravdu zajímavých a netradičních forem písma. Jmenovky můžete zdobit pochopitelně oboustranně.

Foto: indulgy.com

Velmi zajímavě působí, pokud využijete například červený nebo zelený inkoust a pomocí houbičky nainkoustujete okraje jmenovek. Dírky na provlečení stužky opatřete nýtky, jmenovky s nimi budou vypadat zajímavěji.

Foto: Pinterest.com

Kulaté jmenovky s perforací ve tvaru hvězdy vypadají zajímavě. Vystřídejte barvy papíru tak, aby tvar hvězdy opravdu vynikl.

Foto: carolas-bastelstuebchen.de

S využitím různých přízdob jako jsou gelové fixy, obrysové samolepky, washi pásky, proužky vzorovaného papíru nebo barevný provázek dokážete vytvořit opravdu pestré jmenovky. Každému obdarovanému tak připadne zajímavě řešený originál.

Foto: Pinterest.com

Nejkrásnější jmenovky jsou pochopitelně v klasických vánočních barvách. Dovnitř skládaných jmenovek se vejde i pěkné kratší přáníčko. Jmenovky nezapomeňte přidávat na dárky hned, když budete dárky balit, aby se vám pak nepomíchaly.

Text: Zuzana Bohdalová

447 total views, 2 views today