Inspirace pro tvorbu adventního aranžmá

Rate this post

Jedním ze způsobů, jak si zkrátit čekání na Vánoce – nejkrásnější svátky v roce, je připravit si některé z půvabných adventních aranžmá. V tuto dobu můžeme přivést svůj floristický um doslova k dokonalosti, pokud své techniky budeme každoročně neustále vylepšovat. Prostřednictvím specifických rostlin a vhodných dekoračních doplňků lze připravit tak pestrou škálu vánočních dekorací, až budou všem oči přecházet. 

Foto: pinterest.com

Doba adventu se blíží, a proto již nyní hledáme nejrůznější inspirace, jak si vyzdobit domov v předvánočním čase. Využijeme k tomu stálezelené keře, jako například cesmínu, šišky, větvičky červených bobulí a výsledné aranžmá doplníme širokou červenou stuhou. Pochopitelně nesmí chybět svíčky.

Foto: trautz.de

Hvězdy a hvězdičky jsou nositelkami světla nebeského, a proto jejich tvary nesmí na vánočním nebo adventním aranžmá chybět. I když jsou s vánoční symbolikou spojeny hlavně červená a zelená barva, každoročně se naše adventní a další vánoční dekorace mění podle aktuálních trendů.

Foto: fotostrana.ru

Svícny jsou symboly nositelů světla i po setmění, které v prosinci přichází snad až příliš brzy. Využijte dlouhých večerů k přípravě svých vlastních originálních svícnů. Vdechněte své tvorbě punc netradičnosti a využijte například borovicové jehličí obarvené na zlato a přizpůsobte barvu svíček podkladu z plátků dřeva.

Foto: piekniejszydom.pl

Jako adventní dekoraci nemusíme zpracovávat pouze věnce, mohou to být i nejrůznější girlandy, vypichovaná aranžmá určená pro položení do středu stolu anebo kytice ve vánočních barvách, svícny, stromky, nebo zdobené větve.

Foto: pinterest.com

Na všechny typy floristických děl a dílek určených k výzdobě interiéru musíme vždy pohlížet v souvislosti s prostorem a nábytkem, na kterém zaujmou své místo. Proto u dekorace přizpůsobíme barvy těm, které se nacházejí v jejich blízkosti a těm, podle nichž je celá místnost laděná.

Foto: pinterest.com

Doslova v jásavých barvách pojal tvůrce tuto přírodní dekoraci z jehličin, skořice, sušených plátků pomerančů, šišek, badyánových hvězdiček, plodů břečťanu a lišejníků. Přidáním červených jablíček se dekorace přiblížila klasickým vánočním barvám, které zde prezentují spíše jejich bledší barevné odstíny.

Foto: pinterest.com

Barvou číslo jedna letošních Vánoc roku 2018 je barva bílá. Jemné pastelové zdobení je možné.  Tak charakterizovali výrobci vánočních dekorací trendy v ozdobách, které budou charakteristické pro letošní svátky.

Foto: pinterest.com

Loupaná kůra lepená na okraj kulaté podložky slouží jako základ adventního aranžmá. Chybět nemohou ani 4 svíčky, z nichž první letos zapálíme již 2. prosince. Ideální je vyplnit střed takovéhoto aranžmá mechem a pouze drobnější přízdobou v přírodním duchu.

Foto: google.hu

Další z adventních dekorací laděných do bíla a stříbrna. Takovéto aranžmá vynikne na tmavé podložce a pozadí. Masivní svíčky vyvažují pevný základ obdélníkového tvaru. Šedé běhouny na stůl poskytnou pro aranžmá skvělé pozadí, na kterém celá tato krása perfektně vynikne.

Foto: vosteen.de

Krémová barva společně s přírodními prvky je skvělou kombinací, která se hodí jak do neutrálně laděných prostor, tak do interiérů s výraznějšími barvami. Malé zlaté kouličky společně se šiškami a žaludy, chvojím a zelenými bobulemi jsou příjemnou kombinací podtrhující sváteční atmosféru.

Foto: i.pinimg.com

Přírodní barvy i materiály se zde skvěle doplňují se šedými svíčkami kopírujícími vzor pleteniny, který byl velmi módní záležitostí loňských adventních dekorací. Na bílo přibarvené rolničky a miniaturní šištičky z olše jsou skvělým doplňkem, který celé aranžmá rozzáří.

Foto: Flickr.com

Foto: pinterest.com

Jako zasněžená lesní krajina s horami vypadá toto adventní aranžmá, které dalo přednost přírodnímu ladění a bílé barvě. Konečně i bílá barva patří k vánoční symbolice. Symbolizuje totiž nebe otevírající se o Vánocích všem dobrým lidem bez rozdílu. Dokáže zářit stejně jako stříbrná nebo zlatá.

Foto: pinimig.com

Neobvyklé, leč velmi atraktivní aranžmá pro sváteční chvíle vzniklo na základně z kusu dřeva.

Text: Zuzana Bohdalová

381 total views, 1 views today