Inspirace na dekorace z korkových zátek

Po Vánocích a oslavách příchodu nového roku nám mnohým doma zůstalo několik korkových zátek od vína a sektu. Pokud požádáte přátel a přispějí vám svou troškou do mlýna, můžete si vyrobit z korkových zátek některou ze zajímavých dekorací. Tak s chutí do toho!

Foto: handfie.com

Pěkný truhlík na sukulentní rostliny vznikl právě z těchto korkových zátek. Jsou-li všechny stejné velikosti a tvaru, dají se perfektně složit k sobě a dobře zapadnou. Slepovat k sobě je můžete disperzním lepidlem na papír, které slepí i korek anebo využijte tavnou lepicí pistoli.

Foto: how-do-it.info

Netradiční dekorace na zeď ve tvaru srdce vznikla z různých korkových špuntů od vína.  Její pestrosti lze dosáhnout díky odlišným druhům zátek. Dekoraci lze ponechat tak, jak byla vytvořena anebo z ní udělat praktickou připomínkovou nástěnku a umístit ji například do kuchyně nebo do vstupní haly či do pracovny.

Foto: diycraftsfood.trulyhandpicked.com

Velmi zajímavě a netradičně vypadá rámeček na obraz nebo fotografii vytvořený z půlených korkových zátek. Aby se vám korkové zátky lépe řezaly na půl a nedrolily se, povařte je nejprve asi 10 minut ve vodě.

Foto: pinterest.com

Srdce lepené na staré dřevěné desky vypadá netradičně, ale zároveň velmi poutavě. Na jeho výrobu si připravte asi 120 – 150 korkových zátek, ostrý nůž, několik desek třeba z palet a vhodné lepidlo. Doporučujeme nejprve si obrys srdce na spojené dřevěné desky nakreslit a až poté začít lepit.

Foto: freshouse.de

Zajímavou funkční dekoraci získáte v podobě misky. Na její dno vyrobte podstavnou plošku z motaného režného provázku. Ideální je použít na výrobu misky korkové zátky stejné velikosti.

Foto: webmail.earthlink.net

Jak je vidět, z korku se dají vyrábět opravdu velmi rozličné věci. Příkladem toho je tato zajímavá lampa.

Foto: favecrafts.com

Korkové koule vyniknou, když jich máte více pohromadě. Jakmile nasbíráte dostatek špuntů, můžete se pustit do práce. Základ těchto koulí tvoří polystyrenové koule, které zakoupíte v květinářství nebo v hobby potřebách. Koupit můžete různě velké koule odlišného průměru.

Foto: catracaleve.com.br

Menší korková nástěnka v pěkném jednoduchém rámu dobře poslouží jako věšák na šperky. Stačí do korkových zátek navrtat pár kovových závěsných oček a hned máte svou šperkovnici plnou a pěkně přehledně seřazenou.

Foto: greenenergytimes.net

Korek se může stát i netradiční výplní odkládací plochy konferenčního stolku. Zárukou úspěchu jsou zátky stejné velikosti a různého potisku.

Foto: etsy.com

Praktická a zároveň zajímavá nástěnka nemusí být jen ta zakoupená v obchodě. Ta vámi vlastnoručně vyrobená bude mít určitě doma mnohem větší úspěch.

Text: Zuzana Bohdalová

911 total views, 2 views today