Inspirace, jak vybavit podkroví a zabydlet se v něm

Rate this post

Podkroví patří k těm prostorám, kde se bydlení stává nevšední a originální záležitostí. Vybavit podkroví nebývá často jednoduché, ovšem díky mnoha jedinečným tvarům těchto prostor je i bydlení zde naprosto jedinečné a originální. Inspirujte se, jak si podkroví vybavit, abyste se v něm cítili útulně a žilo se vám zde pohodlně.

Foto: homewowdecor.com

Klasickou variantou, jak zabydlet podkroví, je zřídit si v něm ložnici. Ložnice na takovýchto místech bývá nejen jedinečná, ale také klidná a velmi vhodná jako prostor pro relax. Na velkých oknech to bude chtít husté závěsy a na dřevěné podlaze praktický koberec.

Foto: homearrangement.site

Podkroví je naprosto plnohodnotným prostorem pro bydlení, ba co víc, je to bydlení s přidanou hodnotou. Netradičně řešené místo, dostatek světla i tepla, různé možnosti vybavení, tak se na podkroví dívají všichni, kteří by si takové bydlení rádi pořídili.

Foto: willatatiana.pl

Trámy a krokve, vše provedené ze dřeva, jsou zajímavým prvkem v podkroví. Chceme-li takovéto zajímavé podkroví využívat k bydlení, vždy bychom měli respektovat celkový charakter prostředí, a to pak při zařizování místa zohlednit.

Foto: jessicapaster.com

Pod šikminou se může objevit na míru konstruovaná vestavěná skříňka. Je to skvělé řešení, kam ukládat věci a hlavně oblečení. Dřevěné obklady a podlaha dá prostoru skvělou atmosféru. V podkrovním prostoru se dá snadno zabydlet bez větších obtíží. Je-li prostor dostatečně izolovaný, ani letní vedra vás zde nebudu obtěžovat.  

Foto: glassgid.pro

Jsou-li v podkroví k dispozici potřebné instalace a zajištěn spolehlivý přívod i odvod vody, dá se pod střechou naprosto úspěšně vybudovat nádherná koupelna.

Foto: etsy.com

Podkrovní prostor se dá rozdělit na více částí například tak, že zde vybudujete zvýšenou podlahu pro spaní dostupnou prostřednictvím jediného velkého schodu.

Foto: aviewondesign.com

Pracovna, dětský pokoj, místo pro čtení nebo společnou zábavu celé rodiny, i tak se dá využít půdní místnost.

Foto: imgur.com

Koupelny v podkroví nabídnou často větší prostor, než bychom čekali. Skleněná dvířka oddělují saunu od každodenně využívaného prostoru pro běžnou hygienu. Dostatek přirozeného světla je dalším bonusem navíc.

Foto: s3.amazomaws.com

Jak je vidět z naší poslední ukázky využití podkrovního prostoru, nemusí takováto místa postrádat ani známky luxusu. Vše záleží jen na vaší fantazii a rozpočtu, který můžete pro vybavení podkroví uvolnit.

Text: Zuzana Bohdalová

108 total views, 1 views today