Inspirace jak pracovat se záclonami a závěsy v oknech

5 (100%) 1 vote[s]

Místnost můžeme oživit mnohými dekoračními prvky, chceme-li jí však dodat na intimitě a pocitu útulnosti, zvolme záclony a závěsy. Vhodně vybrané závěsné systémy a s nimi související bytový textil promění náš byt jako mávnutím kouzelného proutku. Na výběr máme přece z tolika možností!

Foto: pinterest.com

Romantické šifonové záclony s netradičně vázanými uzly se budou nejlépe hodit do ložnice. Záclony a závěsy bychom vždy měli vybírat s ohledem na prostředí, do něhož budou patřit. Čím konkrétnější bude naše představa o vzhledu a funkci závěsů a záclon, tím snáze se nám bude vybírat.

Foto: popsugar.com

Při výběru garnyže dbáme na to, aby její síla odpovídala hustotě materiálu, který na ní chceme zavěsit a tedy i na jeho celkové hmotnosti. Pokud bychom tuto záležitost podcenili, mohla by se garnyž nehezky prověsit.

Foto: buzzfeed.com

Bez povšimnutí nenecháme ani okolní prostor okna. Kvůli zavěšení konzole musíme vědět, kudy vedou elektrické rozvody, případně betonové překlady. Máme-li pod oknem topení, musíme zohlednit délku záclon i závěsů, aby v případě vysoké hustoty nebránily pronikání tepla od topného tělesa do středu místnosti.

Foto: etsy.com

Výrazný motiv na závěsech nebo záclonách bude vyžadovat spíše jednoduché volné zavěšení v prostoru, aby dostatečně vynikl. Okolí okna by v tomto případě nemělo být příliš barevně pestré, ani přeplněné věcmi.

Foto: curtainsdesigneeds.blogspot.com

Dětský nebo dívčí pokoj rozzáří něžná růžová. Jakmile na závěs přidáme látkovou hračku, která bude držet neposlušný závěs v daných mezích, oživíme tím navíc netradičně již tak okouzlující prostor. Nejsnadnější zavěšení závěsu na okně představuje nařasený tunýlek navlečený v horní části na pevnou, třeba dřevěnou garnyž.

Foto: housebeautiful.co.uk

Různé typy a druhy kolejniček skvěle poslouží k uchycení závěsných japonských panelů. V téhle nádherné koupelně je radost relaxovat, to jistě uznáte sami.

Foto: hometalk.com

Nebraňte se ani pestrým vzorům nebo černobílé barevné kombinaci. Z příkladů čerpejte inspiraci a nedržte se pouze zavedených a léty osvědčených motivů nebo barevných kombinací.

Foto: walmart.com

I dekorativní koncovky na závěsných systémech dokážou udělat své. Vždyť tyto systémy pro zavěšování záclon a závěsů nemusejí být nutně jen přísně strohé a funkční. Mohou interiéru dodat na dekorativnosti a navíc se společně se vkusným závěsem stát dominantou místnosti.

Foto: pouted.com

Do stylového prostředí vybírejte závěsy a záclony zvlášť pečlivě. Zvažte také to, zda mají závěsy plnit i zatemňovací, nebo výhradně dekorační funkci. Styl zakončení záclonové tyče by měl pochopitelně ladit s použitými závěsy a také s celkovým laděním místnosti. Když na závěr závěs vkusně naaranžujete, budete skvělým výsledkem možná sami mile překvapeni.

Text: Zuzana Bohdalová

366 total views, 1 views today