I kuchyň může být zábavná

Rate this post

Ještě než si začnete vybírat svou vlastní kuchyň, měli byste si představit to, jak kuchyň využíváte, co v ní vaříte, jakým pokrmům dáváte přednost. Je důležité uvědomit si, zda jste kuchaři experimentátoři, kteří potřebují kolem sebe hodně místa a anebo jen často konzumujete jídla předpřipravená, na jejichž ohřátí vám postačí malý kuchyňský ostrůvek? Až poté se rozhodněte pro některou z variant, mezi nimiž vybíráte. Jen tak pro vás nebude vaření nuda spojená se zbytečně časově náročným úklidem. 

Kuchyň, která se přizpůsobuje povaze vaší práce a přípravě pokrmů může být zábavná, a to nejen pro vás, ale i pro všechny členy vaší domácnosti. Taková kuchyň by měla umět růst, přizpůsobit se návštěvám, a to i těm nečekaným. Od věci nejsou ani barvy, které by měly do kuchyně nalákat i ostatní členy rodiny a ty nejmenší neposedy umět udržet u stolu. Zkrátka kuchyň by měla působit jako jakýsi magnet na obyvatele bytu.

Flexibilní modulární kuchyňské systémy

Stejně jako i další druhy kuchyňských sestav, tak i modulární systémy, a ty především, by měly umět vytvořit pocit neustále uklizené kuchyně. Proto jsou tu i další možnosti jako výsuvy, skryté závěsné konzoly, vestavěné skříně, kryty pro vestavné spotřebiče, kuchyňské náčiní i zásoby potravin. Modulární systémy jsou natolik flexibilní, že je možné kuchyň díky nim sestavit zcela jinak, než by to dovolily standardně používané rozměry.

One touch systém

Bezúchytkové otevírání skříněk a zásuvek pomocí systému otvírání one touch je skvělou možností jak kuchyň snadno ovládat, a to klidně i nohou. Odpadne tak pravidelné cídění ušpiněných úchytek a práce v kuchyni se stane zábavou. Díky promyšlenému systému výsuvů pak taková kuchyň vypadá neustále jako právě uklizená. Rodinné kuchyně by měly mít barevné skříňky, další podmínkou by mělo být jejich snadné čištění.

Bezúdržbovost kuchyně

Bezúdržbovost kuchyňských povrchů zajišťují speciální formou lakované povrchy s provedeným jemným reliéfním povrchem nebo se strukturovaným lakem. Takové se velmi snadno udržují. Navíc můžete volit mezi vzhledem matu a lesku.

Vsaďte na hravou barevnost

Zapomeňte na dogma maximálně dvou barev v kuchyni a vytvořte si hravou barevnou kuchyň, kde vás bude vaření bavit, všechny pokrmy zde připravené vám budou chutnat a domácí úkoly vašich dětí se budou psát takřka samy.   

Text: Zuzana Bohdalová

Foto: Shutterstock.com

163 total views, 1 views today