Hlavové sprchy

Rate this post
Zatoužili jste někdy stát pod vodopádem průzračné vody, která vás osvěží a dodá tolik potřebnou energii? A protože ve světě současného designu není nic nemožné, splnit se může i toto vaše přání. Bude stačit, pokud si do své koupelny pořídíte hlavovou sprchu.  Hlavové sprchy čím dál lépe vypadají a dokážou s velkým úspěchem dopřát vašemu tělu očistu v padajícím letním dešti, při jemném mrholení anebo pod silným proudem vodopádu.

Shower
Představíme-li si současné hlavové sprchy, zdaleka se již dávno nepodobají dřívějším typům, kdy jsme pod nimi strávili nezbytně nutnou dobu za účelem nejnutnější hygieny. Dnešní hlavové sprchy jsou již spíše řazeny do kategorie wellness.  Mimo nadstandardní požitky a atraktivní design by měly mít takovéto typy sprch i účinnou regulaci vody, která má příznivý vliv na spotřebu vody, regulaci, která se snadno udržuje a má zároveň dlouhodobou životnost.
Shower-cubicle in beige tonesWellness funkce
Hlavové sprchy se nepoužívají zpravidla samy o sobě, ale jsou součástí sprchových souprav. Hlavovým sprchám je jednoznačně připisován relaxační účinek. Mohou se tak zdůraznit jejich specifika, což má přímý vliv na experimentování s jejich designem. Zvětšuje se tak jejich průměr, přibývá počet trysek, rozšiřuje se nabídka a zvedá se množství wellness funkcí. Přepínat lze mezi mnoha druhy proudu vody od toho nejjemnějšího mrholení, přes jehličkové proudění anebo masážní, zvolit můžete formu tropického deště anebo perlivého šampaňského až po silný vodopád.
fresh showerÚspora zůstává zachována
Ačkoli se sprchování pod hlavovými sprchami stává stále silnějším zážitkem, na druhou stranu to vůbec neznamená, že by už nebylo úspornější než koupání.  Použití nových technologií šetří vodu důsledně promyšleným průtokem. Jsou využívány speciální proudové trysky, jež mají za úkol přimíchávání vzduchu do vodního proudu. Navíc zařízení je stále lépe vybavené i pro ohřev vody. Uživatel může řídit provoz sprchy přesně a rychle pomocí dálkového ovládání anebo je ovládání vody a jejího proudění nastaveno na pohodlné intuitivné elektronické ovládání.
Vyčlenění dostatečného prostoru 
S narůstající velikostí hlavových sprch narůstá úměrně i nutnost většího prostoru, který jim bude věnován. Pro dobré vyznění tohoto druhu sprch v daném prostoru je nutné zajistit jim spíše umístění ve velké obytné koupelně. Počítejte tedy s tím, že se nehodí do malých prostorově omezených koupelen. Wellness trend dále velí v jejich používání i využití dalších relaxačních metod jakými jsou například chromoterapie s použitím barevného světla anebo nastavení osvětlení pomocí LED diod přímo do sprchy případně účinné masáže zad, šíje a hlavy. V obytné koupelně hlavové sprchy fungují jako jedna ze součástí důkladně promyšleného zařízení.
 
Zuzana Bohdalová
Foto: samphoto.cz